Kanal V
Facebook Sahte Hesaplara Savaş Açıyor!

Facebook Sahte Hesaplara Savaş Açıyor!

Facebook son bir yıldır sahte haberler nedeniyle büyük baskı yaşıyor.

ABD Başkanlık seçimlerine Facebook’taki sahte haberlerle müdahale edildiğinin anlaşılması üzerine dünya liderlerinin hedefine oturan Facebook, sahte haberleri teşhis edebilmek için sayısız yöntemi denemeye başladı.

Son olaraksa, haberin sağ üst kısmında beliren küçük bir “i” harfini test etmeye başladığı anlaşılıyor. Küçük bir test grubu ile yönetilen çalışmaya göre, Facebook kullanıcılardan sahte olabileceğini düşündüğü haberleri gördüğünde i tuşuna basmasını istiyor.

Bu buton tam anlamıyla bir şikayet tuşu olarak değil, haberin yayıncısı hakkında bilgi veren bir info tuşu olarak çalışıyor. Kullanıcı, yayıncının diğer makaleleri, Wikipedia sayfası gibi detaylara bu info ekranından kolayca ulaşabiliyor. Bu bilgiler ışığında, yayıncının sahte haber yayınlayan bir profile sahip olduğunu düşünecek olursa, haberi şikayet edebiliyor.

Bir diğer deyişle Facebook artık kullanıcılarına, okudukları haberin/makalenin yazarı hakkında daha hızlı bilgi alabilme imkanı sunmuş oluyor.

techinsideSadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği bir özel Facebook profili oluşturmak yakında mümkün hale gelebilir.

1 milyarı geçkin aktif kullanıcısı ile en çok kullanılan sosyal medya mecrası olan Facebook'ta, öldükten sonra hesaplarımıza ne oluyor?…

Facebook, Bonfire adlı yeni grup görüntülü sohbet uygulamasını test etmeye başlıyor.

Sosyal medya devi Facebook kendisine ait yüz tanıma teknolojisini geliştiriyor. Test sürecindeki özellik, kullanıcı hesabınızı geri kazanmak için kimlik…

Yozgat'ta dehşet saçan Sıddık Gököz, ayrı yaşadığı eşi ile kayınpederi ve kayınvalidesini av tüfeğiyle öldürdü. Gököz daha sonra Facebook…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.