Kanal V
Facebook Hikayeler ile Messenger Günlüğü Birleşti!

Facebook Hikayeler ile Messenger Günlüğü Birleşti!

Facebook, dün gece yaptığı açıklama ile Messenger Günlüğü ile Facebook Hikayeler'i birleştirdiğini açıkladı.

Facebook, Snapchat’in temel özelliği olan 24 saatte kaybolan anlık fotoğraflar özelliğini Instagram’a getirdiğinde ilk başta ‘araklamak’ ile eleştirilmiş, daha sonra herkes seve seve Hikayeler'i kullanmıştı.

Fakat şirket ‘madem Instagram’da sevildi, diğer platformlarıma neden bu özelliği eklemeyeyim?’ diyerek Facebook’undan WhatsApp’ına kadar tüm uygulamalarını Hikayeler özelliği ile doldurup taşırdı.

Facebook, tüm uygulamalara Hikayeler özelliğini getirdikten sonra arkasına yaslanıp ‘çok iyiyim ya’ diyordu ki istatistikler gelmeye başladı ve Instagram hariç hiçbir platformda Hikayeler özelliğinin kullanılmadığını gördü.

Tabi ki Facebook başarısızlığı ya da abartıyı kabul edemezdi. Uygulamalarından Hikayeler özelliğini kaldırmak yerine yeni efektler ve özellikler ekleyerek Hikayeler'i geliştirmenin yeterli olacağını düşündü; olmadı.

Şirket son olarak Instagram Hikayeler'i Facebook Hikayeler'de doğrudan paylaşmayı mümkün kılan bir özelliği test ediyordu ki kaç kişinin bu özelliğe erişimi olduğu ve erişimi olanların bu özelliği ne kadar kullandığı dahi bilinmiyor.

Fakat Facebook pes etmemekte kararlı. Şirket dün gece Messenger’ın resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklama ile bugünden itibaren Facebook Hikayeler ve Messenger Günlüğü’nün birleştiğini duyurdu.

Bu da şu anlama geliyor; artık Messenger’dan paylaştığımız bir hikaye Facebook’ta, Facebook’tan paylaştığımız bir hikaye de Messenger’da görüntülenebilecek. Fakat bu özelliğin zaten kullanılmayan Facebook Hikayeler’e ne kazandıracağını biz de bilmiyoruz.

Kaynak:Webtekno.comGünümüzün en yenlikçi ve yenilenebilir enerji kaynaklı otomotiv üreticilerinden Tesla’da işçi krizleri bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda yüksek sayıda işçiyi…

Samsung'un 2018 yılının başında tanıtılacak yeni amiral gemisi Galaxy S9+ Geekbench'de görüldü. Cihazın sadece 4GB RAM'e sahip olması kafalarda…

KGI analistinin açıklamalarına göre Apple, 2018 yılında 5.8 inçlik modele ek olarak iki yeni iPhone X modeli sunacak. Bu…

14 Aralık 2017 itibariyle, YouTube videoları izlerken ekranın üzerinde beliren önerilen video etiketleri ve bağlantıları artık gözükmeyecekler.

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.