Kanal V
Facebook Çıplak Fotoğraflarınızı Depolamak İstiyor!

Facebook Çıplak Fotoğraflarınızı Depolamak İstiyor!

Facebook, çıplak fotoğrafların başka kişilerce sosyal medyaya yüklenmesinin önüne geçmek için ilginç bir proje geliştirdi.

Kullanıcılardan çıplak fotoğraflarının başka kişilerce sosyal medyaya yüklenmesinin önüne geçmek isteyen Facebook, bu fotoğrafları bir kereye mahsus olmak üzere Facebook havuzuna göndermelerini teklif ediyor.

DİJİTAL İZLERİ DEPOLANACAK

Gönderilecek bu fotoğraflar Facebook havuzunda tutulacak. Dijital izleri depolanacak olan bu fotoğraflar ikinci kez Facebook’a yüklenemeyecek.

İNTİKAM PAYLAŞIMLARI

Söz konusu proje ile daha önce ilişki yaşamış olan kişilerin birbirlerinin özel fotoğraflarını intikam almak için sosyal medyaya yüklenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Projenin pilot uygulaması ilk olarak Avustralya’da hükümete bağlı güvenlik biriminin de desteğiyle hayata geçiriliyor. Yeni yazılımla daha önce gönderilen ve dijital izleri depolanmış olan çıplak fotoğraflar Facebook, Instagram ve Messenger uygulamasına yüklenemeyecek.Facebook gibi sosyal medya devi markalar söz konusu olduğunda komplo teorilerine gerçekten bayılıyoruz. Bunlardan son zamanlarda en çok ön…

Facebook, yeni GIF desteklik anket özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özelliği çok seveceksiniz.

Sosyal medya devi Facebook'taki hesapların yüzde kaçının sahte veya kopya hesap olduğunu açıkladı.

İntikam Pornosu olarak sosyal medyada gündeme gelen fotoğrafların ve videoların önüne geçmek için Facebook önlem almaya hazırlanıyor

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.