Kanal V
Elon Musk’tan 3. Havalimanı İçin Teklif

Elon Musk’tan 3. Havalimanı İçin Teklif

Geçtiğimiz hafta Türkiye’yi ziyaret eden Elon Musk önemli girişimler ve yatırımlar için kollarını sıvayacak gibi görünüyor. Turksat’ın SpaceX ile uzaya fırlatılacağının haberinden sonra, şimdi de Tesla tarafından önemli bir teklif 3. Havalimanı için Türkiye’ye sunuldu.

Tesla İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Diarmuid O’Connel bu teklif hakkında İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu ile bir araya geldi. Tesla tarafından yapılan teklif ise şu şekilde; Yeni havalimanın enerji ihtiyacı Tesla’ya ait Powerwall elektrik depolama üniteleri ile karşılanacak.

Tesla 3. Havalimanı’nın enerji ihtiyacını karşılamak istiyor

Almanya’nın Bonn şehrinde düzenlenen İklim Değişikliği Taraflar Konferansı‘na katılan Türkiye, bu teklifi direkt olarak Tesla merkezinde aldı. Yine de Mehmet Kalyoncu teklif hakkında temkinli konuştu:

“Yerli batarya teknolojisi de gündeme alınmalı. Bu konuda aksiyon alınması faydalı olacaktır. Biz de Tesla’dan gelen bu teklifi değerlendireceğiz.”

Şu an yüzde 70‘i tamamlanan havalimanı içerisinde bulunan her bir ticari işletme yeşil kuruluş sertifikasına sahip. Ayrıca ilk kez havalimanı içerisindeki ulaşım sürücüsüz araçlar ile sağlanacak.

Kaynak:Shiftdelete.netElon Musk, Türkiye'e gelip, üzerine Atatürk'e özel paylaşımlar yaptıktan sonra, ABD başta olmak üzere dünya genelinde "Atatürk" kelimesi aranmaya…

Günümüzün en yenlikçi ve yenilenebilir enerji kaynaklı otomotiv üreticilerinden Tesla’da işçi krizleri bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda yüksek sayıda işçiyi…

KGI analistinin açıklamalarına göre Apple, 2018 yılında 5.8 inçlik modele ek olarak iki yeni iPhone X modeli sunacak. Bu…

Doogee, amiral gemisi özelliklerine sahip fakat fiyatı giriş seviyesinden hallice olan yeni akıllı telefonu Mix 2'yi tanıttı.

PUBG'nin geliştiricisi Bluehole, hile yapan oyuncular için yeni bir operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında toplamda 100.000 kişi ban yedi. Toplam…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.