Kanal V
Elon Musk Türkiye'ye Geliyor!

Elon Musk Türkiye'ye Geliyor!

SpaceX ve Tesla ile bilim dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Elon Musk, Türkiye’de düzenlenecek olan Global SatShow’a geliyor.

Dünya uydu-uzay piyasalarına yön veren 3’üncü Global Satshow, konuklarının arasına SpaceX‘in kurucusu, Tesla Motors ve PayPal‘ın da kurucu ortağı Elon Musk‘ı da kattı.

9-10 Kasım tarihlerinde, MÜSİAD’ın stratejik partnerliğinde ve ESOA yani EMEA Satellite Operators’ Association- EMEA Uydu Operatörleri Birliği ev sahipliğinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

1509641487_elonmusk.jpg

 

Uydu ve uzay sektöründeki gelişmelerin konuşulduğu, sergilerin ve ödüllerin bulunduğu Global Satshow; profesyonellerin yanında teknoloji takipçilerine ve girişimcilere de kapılarını açıyor.

Türkiye-ABD arasında yaşanan politik kriz yüzünden, oluşan karşılıklı vize başvurularının askıya alınmasının sonucu olarak Elon Musk’ın, özel izinle Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. 

Musk ülkemize nasıl gelecek? Bu noktada ilk beklenti önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım‘ın Amerika ziyareti ile vize sorununun çözülmesi oluyor. Eğer sorun çözülmezse de, Elon Musk’ın özel izinle ülkemize gelmesi bekleniyor.

 

Teknolojioku21. yüzyılın dahisi olarak da bilinen Elon Musk, ulaşım teknolojilerinde çığır açmayı devam ediyor. SpaceX'in çatısı altında BFR isimli…

Son dönemde oldukça popülarite kazanan simülasyon evreni bir kez daha bilimin gündeminde.

Apple'ın İrlanda'nın Galway şehrinde inşa etmek istediği veri merkezine yönelik iki itiraz Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi. Veri merkeziyle kente…

Apple, 2012’nin sonlarına doğru iOS 6 işletim sistemiyle sunduğu Maps Türkiye ile ilgili bir hata ile gündemde.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.