Kanal V
Elon Musk: Roadster'i Uçan Otomobile Dönüştürebiliriz

Elon Musk: Roadster'i Uçan Otomobile Dönüştürebiliriz

Tesla CEO’su Elon Musk, yeni tanıttığı, 0-100 km arasına 5 saniyede çıkabilen elektrikli spor otomobil Roadster’ın opsiyon paketleriyle uçan otomobile dönüştürülebileceğini açıkladı.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde 'dünyanın en hızlı seri üretilen otomobili' ilan ettiği ve 2008 yılında satışa sunduğu Roadster’ın yenilenmiş bir modelini tanıttı.

Saatte 400 km hıza ulaşabilen yeni Roadster, 0'dan 100 km/s hıza yalnızca 1,9 saniyede ulaşabiliyor ve bu gücü sahip olduğu 3 elektrik motorundan alıyor. Roadster ayrıca tek sarjla 1000 km yol yapabiliyor.

Yeni model otomobilin yankıları henüz yeni başlamıştı ki Elon Musk tarafından konu ile ilgili sosyal medyadan bir bomba daha geldi. Attığı ilk tweet’te Musk, Roadster’ın tanıtılan özelliklerinin yalnızca standart modele ait olduğunu ve daha fazla performans sunan bir de opsiyon paketi sunacaklarını açıkladı. Musk, “Bunun standart model performansı olduğunu belirtmeliyim. Otomobili başka bir seviyeye taşıyacak, özel bir opsiyon paketi olacak” diye yazdı.

Musk daha sonra; kesin olarak yapılacağının sözünü veremese de Roadster’a ileride, kısıtlı bir uçabilme özelliği eklenmesi ihtimalinin olduğunu belirtti. “Gelecek nesil Roadster yükseltme paketinin, kısa mesafeli uçabilme özelliğine kesinlikle sahip olacağını söylemiyorum, fakat belki…” diye yazan Musk, bunun yapılabilmesinin “mümkün” olduğunu söyledi ve sadece bir güvenlik meselesinin söz konusu olduğunu dile getirdi.

Elbette Tesla’nın bu konuda önündeki en büyük engel yalnızca güvenlik olmayacak. Otonom araç testlerinde bile yüzlerce hukuksal sorun yaşanırken, uçan otomobillerde aynı durumla karşılaşmamak imkansız. Ancak konu Elon Musk olunca işler biraz değişmiyor değil. 

Kaynak:webtekno.comSamsung, tasarım ve diğer donanım özelliklerini tamamladığı Galaxy S9'u Android 8 ile test etmeye başladı.

Samsung, yeni geliştirdiği bir metod ile bataryaların 5 kat daha hızlı edilebileceğine inanıyor. Samsung, yeni teknolojisinin elektrikli araçlar için…

Apple, iOS 11.2'nin 5. Beta güncellemesini yayınladı. Herhangi bir yeni özelliğin bulunmadığı güncelleme, iOS 11.2'nin final sürümünün habercisi olabilir.

Samsung, kadın tüketicilere özel olarak Galaxy S8+ SMARTgirl Limited Edition adında özel bir model satışa sunacak.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple tarafından 2018 yılı ürün serisine daha hızlı ve daha çok yönlü devre kartları…

Facebook'un kendi fikirleri olduğunu iddia ederek Zuckerberg'e dava açan ve 65 milyon dolar tazminat alan Winklevoss kardeşler, doğru yatırımları…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.