Kanal V
Elon Musk Elektrikli Otomobilini Mars'a Yolluyor!

Elon Musk Elektrikli Otomobilini Mars'a Yolluyor!

Elon Musk, geçtiğimiz ay tanıtımını yaptığı Tesla Roadster isimli otomobilini Mars'ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda döndürmeyi planlıyor.

Elon Musk, kısa süre önce Tesla'nın elektrikli kamyonunu tanıtırken sahneye sürpriz bir şekilde iki kapılı spor bir elektrikli otomobil çıkarmıştı. Musk, Tesla Roadster isimli bu otomobilinin çapında reklamını yapmak ve imajını güçlendirmek için aracı Mars'ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda döndürmeyi planlıyor.

Deneme amaçlı roket gönderiyor

Tech Inside'da yer alan habere göre, Musk SpaceX şirketinin Mars'ta koloni kurma planlarının başlangıcı olarak, özel olarak üretilmiş bir Heavy Falcon roketini deneme amacıyla Mars'a yollayacak. Bu deneme sürüşü sırasında, Mars'a giderken roketin yaşayacağı sorunlar gözlenecek. İlk deneme sürüşü sonunda edinilen deneyimle muhtemelen birkaç deneme sürüşü daha yapılacak ve birkaç sene içinde Mars'a sorunsuz şekilde dev roketler ve ağır yükler göndermek güvenli hale gelmiş olacak. Böylece çok pahalı olan koloni materyalleri, özel inşaat robotları ve sonunda da insan kolonistleri Mars'a göndermek mümkün olacak.

Yol boyu aynı şarkıyı çalacak 

Elon Musk'un Mars'ın yörüngesine yollayacağı aracın yol boyunca David Bowie'nin "Space Oddity" şarkısını çalacak.
En büyük hedefi insanoğlunu Mars'a götürmek olan şirket, Heavy üzerinde üç adet Dünya'ya geri iniş yapabilecek roket kullanıyor. Bu kombinasyon uzay yolculuklar için daha yüksek güç anlamına gelirken, ocak ayındaki kalkışın Cape Canaveral üssünde yapılacağı söyleniyor. Efsane Apollo 11'in kalkış noktasında havalanacak roket, herkes için büyük önem arz ediyor.
 Elon Musk, Tesla Roadster'ı Mars’ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda kalmasını planlıyor.

Tesla tarafından üretilen dünyanın en büyük lityum iyon bataryası Avustralya'da faaliyete geçti. Dev batarya en yakın rakibine göre üç…

SpaceX'in CEO'su Elon Musk, son dönemde gündemden düşmeyen "düz dünya" teorisini ti'ye aldı.

Kaynak: HABERLER.COM

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.