Kanal V
Consumentenbond Samsung'u Mahkemeye Verdi!

Consumentenbond Samsung'u Mahkemeye Verdi!

Hollandalı bir tüketiciyi koruma kuruluşu olan Consumentenbond, bazı cihazlara yazılım güncellemeleri yayınlamadığı gerekçesi ile Samsung'u mahkemeye verdi.

Standart bir akıllı telefon üreticisi, piyasaya sürdüğü cihazlara iki yıl boyunca yazılım güncellemesi sunmaktadır. Fakat bu durum resmi bir politika değildir ve şirketten şirkete, hatta modelden modele değişebilmektedir. Yine de Samsung, Hollanda’da satışa sunduğu bazı akıllı telefonlara yazılım güncellemesi vermediği gerekçesi ile mahkemeye çıkacak.

Samsung’u yazılım güncellemeleri yayınlamamakla suçlayan ve şirkete karşı dava açan kurum, Consumentenbond adında Hollandalı bir tüketiciyi koruma kuruluşu. Consumentenbond’un bu davayı açma konusundaki asıl amacı, 2 yıllık yazılım güncellemelerinin şirketler için zorunlu bir kural halini alması.

Ayrıca Consumentenbond’a göre bu iki yıllık süreç telefon piyasaya sürüldüğünde değil, tüketici telefonu satın aldığında başlamalı. Yani 2017 yılında piyasaya çıkan bir Galaxy S8’i 2018 yılında satın alan bir tüketici, 2019 yılına kadar değil 2020 yılına kadar yazılım güncellemesi almalı. Tabii bu durumun tüketiciler için ne kadar avantaj olduğu tartışılır.

Elbette ki Samsung’un cihazlara iki yıl yazılım güncellemesi vereceğine dair resmi bir politikası bulunmuyor. Bu durum, Samsung’un mahkemeden istediği sonucu alabilmesi için bir avantaj. Ayrıca önümüzde piyasaya çıktıktan 4 yıl sonra 2017’de hala güncelleme almış olan bir Galaxy S4 örneği bulunuyor. Bu da Samsung’un mahkemede elini güçlendirecektir.

Kaynak:Webtekno.comUzun süredir merakla beklenen ve MWC 2018 öncesinde Samsung’un düzenleyeceği özel bir etkinlikle tanıtılacak olan Galaxy S9 ve Galaxy…

Belirli bir kotaya sahip mobil internetleri daha idareli kullanmak isteyen kullanıcılar için Samsung Max isimli yeni uygulama yayınlandı.

Samsung mobil cihazlar konusunda yeniliklere devam ediyor. Şirketin yeni kablosuz şarj patenti telefonun şarj olurken ısınmasına çözüm getiriyor.

Samsung 25 Şubat’ta (yarın) tanıtacağı Galaxy S9 serisi için reklamlara başladı. Galaxy S9 Plus’ın reklam afişi Fransa’daki CNIT binasına…

Sony Xperia XZ2 Compact tanıtıldı! Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Xperia XZ2 Compact teknik özellikleri açıklandı. XZ2 ile birlikte tanıtılan…

Güçlü performansına rağmen son derece uygun fiyat seçenekleri sunan Lenovo S5, Çin'de düzenlenen basın etkinliğinde tanıtıldı.

Samsung’un 2016 yılında aldığı bazı patentler yayımlandı ve firmanın havadan kablosuz şarj özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Havadan…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.