Kanal V
Bu Telefonu Kullanmayın!

Bu Telefonu Kullanmayın!

Amerika'nın en bilindik ve tepe noktasındaki istihbarat ve güvenlik birimlerinin yaptığı açıklamaya göre, o telefonları kullanmak güvenlik riski içeriyor.

Çin menşeli ünlü telefon şirketi Huawei, özellikle fiyat/performans telefonlara ilgi gösteren kullanıcılar tarafından sadece Çin piyasasında değil, hem Amerika hem de Avrupa çapında oldukça büyük kitlelere hitap ediyor. Amerika'nın ünlü istihbarat birimlerinin üst düzey yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Huawei telefonların kullanılmasının önerilmediği belirtildi.

Belirli dönemlerde gerçekleştirilen ve Amerika'ya yönelik güvenlik tehditlerinin istihbarat birimlerince değerlendirildiği 'Senato Güvenlik Toplantısı' kapsamında siber güvenlik, casusluk ve güvenlik tehditleri de tartışılıyor. Bu toplantı sonrasında Huawei telefonlarla ilgili 'hükümet uzantısı' olduğu yönünde şüphelerin olduğu ve hükümetle olan yakın ilişkilerinden ötürü bu telefonları kullanmanın oldukça riskli olabileceği söylenmiş. Üstelik bu güvenlik endişeleri sadece Huawei'yi kapsamıyor.

Aynı şekilde yine Çin menşeli ZTE'nin de kullanılmaması tavsiye edilmiş.Belirli dönemlerde gerçekleştirilen ve Amerika'ya yönelik güvenlik tehditlerinin istihbarat birimlerince değerlendirildiği 'Senato Güvenlik Toplantısı' kapsamında siber güvenlik, casusluk ve güvenlik tehditleri de tartışılıyor. Bu toplantı sonrasında Huawei telefonlarla ilgili 'hükümet uzantısı' olduğu yönünde şüphelerin olduğu ve hükümetle olan yakın ilişkilerinden ötürü bu telefonları kullanmanın oldukça riskli olabileceği söylenmiş. Üstelik bu güvenlik endişeleri sadece Huawei'yi kapsamıyor. Aynı şekilde yine Çin menşeli ZTE'nin de kullanılmaması tavsiye edilmiş.

​​​​​​

zumgenc.comMegastar Tarkan, eşiyle çekildiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak Sevgililer Günü'nü kutladı.

Nişantaşı’nda görüntülenen Cem Yılmaz, Miami'den ev aldığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangında bir işyeri kullanılamaz hale geldi.

Ali Buldu Günün Yorumu'nda; 14 Şubat Sevgililer Günü Ele Alındı. Neler Yaşandı? Konu Neydi? Konularını Ele Alıyor.

ANTALYA’DA İLK KEZ DÜZENLENECEK OLAN VE 20 ÜLKEDEN 25 TAKIMIN KATILACAĞI TOUR OF ANTALYA BİSİKLET TURUNUN TANITIMI YAPILDI.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.