Kanal V
Bomba İddia Iphone X'in Fiyatı Düşecek!

Bomba İddia Iphone X'in Fiyatı Düşecek!

Küresel pazarda yüksek fiyat etiketinden dolayı beklediği ilgiyi göremeyen iPhone X, Apple’ın fiyat politikalarında bir ilke neden olabilir. Ortaya çıkan yeni raporlara göre firma, talebi arttırmak için elinden geleni yapacak.

Yeni bir iPhone modeli piyasaya sürüldüğünde eski modellerin fiyatlarında düşüş yaşandığını bilirsiniz. Apple, 10. yıla özel olarak ürettiği iPhone X satış rakamlarından çok da memnun değil. Firmanın eski modellerine olan ilgi düşen fiyatlar nedeniyle artarken, Çin ve diğer Asya pazarlarından gelen olumlu rakamlar yetersiz kalıyor. Şimdiye kadar fabrikasyon modeliyle en pahalı akıllı telefon olarak bilinen iPhone X, bu unvanını çabuk kaybedeceğe benziyor.

ABD ve benzeri pazarlarda -ki buna ülkemiz de dahil- beklediğini bulamayan Apple, 2018’in ilk aylarında beklenmedik bir indirime gidebilir. Tüm özelliklerine rağmen yüksek fiyat etiketi dolayısıyla satın alma kararlarını etkileyen iPhone X, pahalı imajından kurtulursa satış rakamları artabilir. Bu iddialar, son satış raporlarıyla birlikte şirket içinde dönen konuşmalar ışığında ortaya atılıyor. 

Eğer beklenilen gerçekleşir ve erken fiyat indirimine gidilirse, iPhone X’a ülkemizde en az 6100 TL ödeyen müşteriler, haklı bir şekilde tepki göstereceklerdir. Elbette bu tepkilerin boyutu küresel bir hal alabilir ve Apple’ın büyük bir krizi haline dönüşebilir. Bu nedenle firmanın, daha önce iPhone X alan müşterilerine de bir güzellik yapması gerekiyor. Tabii işin bu kısmı sadece basit bir öneriden ibaret.

2007 yılında ilk kez piyasaya sürülen iPhone serisinin ilk cihazı, rafa çıktıktan iki ay sonra 200 dolarlık bir indirime tabi tutulmuştu. Apple, bu indirimin ardından daha önce 600 dolarlık ilk fiyatı ödeyen müşterilerine 100’er dolarlık bir Apple Store kuponu dağıtmıştı. O dönem bu kuponu alan müşteriler memnun olsalar da aradaki 100 dolarlık fark için tepkiler oluşmuştu. Diğer yandan iPhone X’un fiyatı mevcut ekonomiye göre ve geçen 10 yıla rağmen çok daha yüksek. Henüz bir söylenti olan iPhone X fiyatındaki olası indirim ihtimalleri, Apple’ın satış rakamlarını arttırmak için oynayacağı son hamle olacaktır. 

Kaynak:Webtekno.comiPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri resmi olarak ilk kez hızlı şarj destekleyen Apple akıllı telefonları…

Google Haritalar uygulaması için gelecek yeni bir özellik sayesinde toplu taşıma araçlarından inmeniz gereken yerde inmeyi garanti altına alabileceksiniz.

Apple'ın telefonlarının arkasında yer alan Apple logosunun yanmasını ister miydiniz? Tasarımcılar, iPhone X'un arka tarafındaki logosunu ışıklandırdırlar.

Geride bırakmaya hazırlandığımız yıl içinde Google’da en çok yapılan aramalar da ortaya çıktı.2017 yılını geride bırakırken, dikkat çekici raporlar…

Çinli üretici Leagoo, yine yaptı yapacağıı son telefonu S9’u sunmaya hazırlanıyor. The Verge, bu telefonun tam olarak Apple'ın iPhone…

NASA'nın bugün düzenlediği bir konferans ile 2009 yılından beri Google ile yaptıkları çalışmayla ilgili bilgileri sonunda açıkladı!

İnternet dünyasında çok sayıda sahte, yalan ve gerçekçilikten uzak haber sitesi bulunuyor. Google ise, internetten en çok haber aratılan…

Yakın zamana kadar PC monitörleri ve dizüstü bilgisayar ekranlarının HDR performansı için standart bulunmuyordu.Samsung CHG90 adlı monitörünü oluşturdu.

Samsung Gear S3 için bazı kullanıcıların son dönemde bataryadan şikayet etmesi sonrası, şirketten yeni bir güncelleme sunuldu.

Google, kameralarına takılan en tuhaf anları paylaştı. Ses getiren karelerde birbirinden ilginç anlar yaşanıyor. İşte dünyanın dört bir tarafından…

Apple’ın iPhone X ile birlikte getirdiği donanım ve yazılım harikası TrueDepth kamera sistemi, kullanıcıların Face ID gibi önemli özelliklere…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.