Kanal V
Bilim İnsanları Elektronları Yavaşlatmayı Buldu!

Bilim İnsanları Elektronları Yavaşlatmayı Buldu!

Bilim insanları radyasyon reaksiyonunu laboratuvarda gerçekleştirdi!

Işık objelere çarptığında bir kısmı çarptığı objeden yansırken, radyasyon reaksiyonu olarak adlandırılan işlemde, çok hızlı bir cisim çok yoğun bir ışığın etkisinde kaldığında elektronları sarsarak söz konusu elektronların yavaşlamasını sağlıyor.

Radyasyon reaksionlarının evrenin en zorlu koşullara sahip, kara deliklerde oluştuğu düşünülüyor. 

Imperial College of London Fizik Bölümü Profesörü Dr. Stuatr Mangles, Deyende, çok parlak ve yüksek enerjiye sahip gamma ışını radyasyonu izlerini gördüğümüzde, iki ışının birbirine çarpmasını sağladığımızı anladık. Gerçek sonucu gamma ışını radyasyonunu, elektronun enerji yüküyle kıyasladığımızda aldık. Başarılı çarpışmalarda, tahmin edilenin altında bir elektron enerjisine sahip olduğunu keşfettik ve bu da radyasyon reaksiyonun net bir ispatı oldu. diyor.ABD'nin direkt uçuşlarda sekiz ülkeye kabin içinde büyük elektrik cihaz taşımayı yasaklamasının ardından, aynı yasağı İngiltere de onayladı.

İsveçli bilim insanları güneş enerjisinin sıvılaştırılmasını ve istenildiği zaman kullanılabilmesini sağlayan bir yöntem geliştirdi.

Antalya Muratpaşa Gezi Parkı'na Hiroşima atom bombası felaketinin 72'nci yılı sebebiyle bombalamadan hemen sonraki baharda, uzmanların 'burada 75 yıl…

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.