Kanal V
Apple Kafa Üstü Kulaklık İşine Giriyor!

Apple Kafa Üstü Kulaklık İşine Giriyor!

AirPods ile kablosuz kulaklık segmentinde devrim yaratan Apple, kısa sürede yüksek fiyatına rağmen AirPods’u popüler yapmayı başarmıştı. Apple, ses kalitesi konusunda odyofillerden tam not alan AirPods’un ardından, kafa üstü kulaklık işine gireceği söyleniyor.

Kafa üstü Apple kulaklığı nasıl olacak?

Konsept tasarımları ile dikkat çeken Martin Hajek, bugün merakla beklenen kafa üstü Apple kulaklığı hakkında çizimlerini paylaştı. HomePod‘un tasarımından ilham alınarak hazırlanan bu konseptte, kulaklığın şarj olabilmesi için ayrı bir istasyon ile geleceği görünüyor.

Siri destekli olması beklenen kafa üstü kulaklığın, Eylül ayında düzenlenecek yeni iPhone etkinliğinde tanıtılacağı söyleniyor. Beats’in bass odaklı kulaklıklarının aksine daha çok akustik odaklı kulaklık olması beklenen bu modelde, gürültü engelleme özelliğinin de yer alacağı söyleniyor.

Bağlantı noktasında Apple W2 çipini barındırması beklenen bu kulaklık, tüm hünerlerini iOS‘te sergileyecek. Ancak kulaklığın Android‘de çalışmama gibi bir ihtimali bulunuyor.

Bildiğiniz gibi Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod sadece iOS ve macOS işletim sistemlerinde çalışıyor. HomePod, kişisel bilgileri barındırdığı için güvenlikamaçlı Android kullanıcılarına sunulmamıştı. Eğer Apple, sadece kulaklık değil kişisel taşınabilir bir asistan üretmeyi planlıyorsa, bunu yine Android platformuna sunmayacaktır.

Kaynak:Shiftdelete.netSamsung 25 Şubat’ta (yarın) tanıtacağı Galaxy S9 serisi için reklamlara başladı. Galaxy S9 Plus’ın reklam afişi Fransa’daki CNIT binasına…

Engelliler için tasarladığı 13 yeni emojiyi Evrensel Kod Konsorsiyumu’na sunan Apple, duyma, görme ve fiziksel engelli kişileri daha fazla…

Samsung’un 2016 yılında aldığı bazı patentler yayımlandı ve firmanın havadan kablosuz şarj özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Havadan…

Hollandalı bir tüketiciyi koruma kuruluşu olan Consumentenbond, bazı cihazlara yazılım güncellemeleri yayınlamadığı gerekçesi ile Samsung'u mahkemeye verdi.

Uzun beta süreçleri ve denemelerin ardından Apple, yeni iOS 11 versiyonu olacak iOS 11.3 için geri sayıma geçti. Normalde…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.