Kanal V
Apple, iPhone'ları Bilerek Yavaşlatıyor mu?

Apple, iPhone'ları Bilerek Yavaşlatıyor mu?

iOS 11'in son güncellemesin'den sonra cihazların yavaşladığı belirtildi.

Bir komplo teorisine göre Apple, insanları yeni iPhone modellerini satın aldırtmak için; çıktığında canavar gibi çalışan iPhone'ları güncellemeler ile yavaşlatıyor. Planlı eskitme olayı olarak da yorumlanan bu komplo teorisi, iOS 11'in yayınlanmasından sonra yine gündeme geldi.

Aldığımızda akıcı şekilde çalışan sıfır sorun çıkaran iPhone 7, şu an garip garip hatalar veriyor, şarjı su gibi gidiyor ve 3D Touch'ta bariz bir şekilde FPS düşüklükleri yaşanıyor. Peki, iOS 10 ile sorunsuz olan telefon ne hikmetse iPhone 8 ve iPhone X'in tanıtılmasından sonra yavaşladı?

Bu konuyu araştıran Futuremark, geçtiğimiz iOS sürümleri ile iOS 11'i karşılaştırıp, gerçekten bir performans düşüşünün olup olmadığını kanıtladı. Futuremark'ın testlerinde iPhone 5siPhone 6iPhone 6s ve iPhone 7modelleri karşılaştırıldı.

Testler sonucunda; 2013 yılında piyasaya sunulan iPhone 5s'in CPU ve CPU performansın iOS 9'dan iOS 11'e kadar hemen hemen aynı olduğu ortaya çıktı.

1507529328_iphone-15-720x736.jpg

Aynı durum iPhone 6iPhone 6s ve iPhone 7 için de geçerli. Diğer iPhone modelleri de iOS 9 ve iOS 10'a göre iOS 11'de de aynı benzer performansı sergiliyor. Peki, kağıt üzerinde performans açısından iyi olan iPhone modelleri, pratikte iOS 11 ile neden kasmaya başladı?

Futuremark, bu durumunun ortaya çıkmasında; yeni güncellemenin sadece yeni iPhone modeli için optimizeedilmesini gerekçe gösteriyor. Tabii bu durum Apple'ın da işine geliyor. iPhone 7'si kasan direkt iPhone 8'e cihazını yükseltecek. Aradan 1-2 ay geçtikten sonra yeni iOS güncellemesi gelecek be iPhone 7 eski performansına kavuşacak. iPhone 7'sini değiştirenler değiştirdikleri ile kalacak.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım; eğer iPhone 7 / 7 Plus sahibi iseniz iPhone 8 / 8 Plus'a geçmek için hiç bir bahaneniz bulunmuyor. iPhone 7'nin kasma sorunu Kasım ayının başında gelecek olan iOS 11.1 güncellemesi ile düzelecek. Yaklaşık 3 hafta daha dayanarak cebinizde 2.000 - 2.500 TL'nin kalmasını sağlayabilirsiniz.Apple, iOS 11'e güncellenecek iPhone ve iPad'lerin listesini yayınladı.

Apple, şimdiye kadar en pahalı iPhone modelinin tanıtımı sırasında yaşanan ‘utanç verici' anlar için personelini suçladı.

Apple bir şey yapıyorsa nedeni vardır. Bunlara iPhone ve iPadlerin gösterdiği saat de dahil.

Apple, geçiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 8, iPhone X ve yeni ürünlerin tanıtımını yapmıştı. Apple'a dair merak edilen bir…

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, köşesinde FETÖ’nün Apple’ı kandırdığını yazdı. Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, köşesinde FETÖ’nün…

Apple, kullanıcılarının çağrısına kulak verip, ucuz iPhone modeli ile çok yakında karşımıza çıkabilir. Peki, bu ucuz iPhone'un özellikleri ve…

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.