Kanal V
Apple giyilebilir cihazlarda rakip tanımıyor!

Apple giyilebilir cihazlarda rakip tanımıyor!

Apple geçtiğimiz çeyrekte giyilebilir cihazlar piyasasında liderliğini bir kez daha korumuş durumda. Canalys raporuna göre şirket, 3.9 milyon adet Apple Watch satarak 2017 yılının en güçlü çeyreğini geçirdi.

Apple Watch satışları yüzleri güldürüyor!

Paylaşılan rapora bakılırsa sadece üçüncü çeyrekte 800 bin adet LTEözellikli Apple Watch 3 satılmış. Diğer taraftan Xiaomi ve Fitbit ise 3.6 milyon ve 3.5 milyon giyilebilir satışıyla şirketi takip ediyor. Canalys satış performansının ortalamanın üstünde olmasına rağmen, üçüncü çeyrekte ciddi bir yavaşlama gözlemlendiğini vurguluyor.

Watch 3 çıkışı sırasında LTE bağlantı sorunları yaşamasına rağmen, birkaç hafta sonrasında yazılım güncellemesiyle bu duruma çözüm getirilmişti. Akıllı saatin şirketin giyilebilir satışlarında en büyük rolü üstlendiği ise açık seçik ortada.

Analistler şirketin için yeni nesil akıllı saat ile birlikte daha güçlü bir ikinci yarı beklemiş olsa da şirketin yeterli sayıda üretim yapmaması ve talebi karşılayamaması sorun yaratmışa benziyor. Benzer bir durumun iPhone Xmodelinde de yaşandığını hatırlatalım. Özellikle yılbaşı öncesinde satışların çok daha artması ön görülürken, şirketin talebe cevap vermesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

Kaynak:Shıftdelete.netApple’ın 2017 model iPhone’larda kablosuz ve hızlı şarj desteğinin var olduğunu açıklamasıyla birlikte aksesuar üreticilerinin yeni iPhone modellerine ‘özel’…

KGI analistinin açıklamalarına göre Apple, 2018 yılında 5.8 inçlik modele ek olarak iki yeni iPhone X modeli sunacak. Bu…

Ünlü yönetmen Steven Soderbergh, 2018'in başlarında yayınlanacak filmi "Unsane"i tamamen iPhone 7 Plus'ın kamerası ile çekti.

Apple, iPhone X modelinin ön tarafında yer alan TrueDepth Kamera sistemindeki 3 boyutlu sensörü, 2019 model akıllı telefonların arka…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.