Kanal V
Akıllı Telefon Meizu Türkiye Pazarına Giriyor

Akıllı Telefon Meizu Türkiye Pazarına Giriyor

Sahip olduğu inovasyon ve teknoloji ekibiyle akıllı telefon pazarındaki yenilikçi markalardan Meizu, her sene duyurduğu yeni modeller ile tüm dünyada kendinden söz ettirmeyi başarıyor

 

TÜRKİYE'YE GİRİŞ YAPIYOR

2003 yılında Jack Wong tarafından kurulan, kısa sürede  Çin'de beş büyük telefon üreticisi arasına giren ve son yıllarda  Avrupa ve dünyaya açılarak kısa sürede 30'dan fazla ülkede faaliyet göstermeye başlayan Meizu,  Türkiye ile ilgili planlarını da tamamlayarak sektörün deneyimli isimlerinden  Murat SungurÖzkan'ı ülke müdürü olarak atadı.

GENPA'YLA ANLAŞTI

Meizu  Türkiye Ülke Müdürü   Özkan ilk stratejik hamlesini sektörde yıllardır başarıyla taşıdığı markalarla lider konumda olan  Genpa ile imzaladığı distribütörlük anlaşması ile yaptı.

Meizu'nun pazara girişi ve  Genpa ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama yapan Meizu  Türkiye Ülke Müdürü  Murat Sungur Özkan şunları söyledi:

"Daha önce görev aldığım firmalar vesilesiyle dünya teknoloji pazarının kalbi  Çin'de çok kez bulundum ve her zaman  Çin'de geniş kitlelerin Meizu markasına olan ilgisi ve sadakati dikkatimi çekmişti. Şimdi Meizu'nun  Türkiye ülke müdürü olarak hedefim aynı ilgi ve sadakati  Türkiye'de oluşturmak ve bunu başarabilmek. Önceliğimiz satış ve teknik servis operasyonunda da tıpkı akıllı telefonlarımızın tasarımında olduğu gibi kullanıcıyı ön planda tutacağımız bir ağ oluşturmak. Bu noktada  Türkiye'de sektörün saygın ve güçlü bir iş ortağı olan  Genpa'nın güvencesiyle, dünyada 30'dan fazla ülkede elde ettiğimiz tecrübe ve başarı ile birleştirerek  Türkiye pazarına iddialı bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. Modern, yenilikçi tasarım anlayışımız ve sahip olduğumuz yüksek teknoloji bu iddiamızı da destekliyor"

 

ALİBABA'DAN 590 MİLYON DOLAR YATIRIM ALDI

Genpa İcra Kurulu Başkanı M.  Fatih Erdem ise  Genpa adına yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Dünyanın birçok ülkesinde Ar-Ge gücü ve yenilikçilikle anılan Meizu'nun  Türkiye pazarına  Genpa ile giriş yapmasından mutluluk duyuyoruz.  Genpa olarak sunacağımız tecrübe ve geniş hizmet ağıyla birlikte Meizu'nun küresel pazarda yakaladığı başarıya,  Türkiye pazarında da ulaşacağına inanıyoruz."

Meizu, 2015 yılında e-ticaret devi  Alibaba'dan 590 milyon dolar yatırım almış ve yine aynı sene 20 milyon akıllı telefon satışı yapmayı başarmıştı. Kasım ayı içinde tüm  Türkiye'de satışa sunulacak olan Meizu akıllı telefonlar,  Genpa'nın distribütörlük ve teknik destek ağından yararlanacak.

Şirketin resmi sitesinde şu an bölgeler arasında  Türkiye yer almıyor ancak yaşanan son gelişmeler sonrasında kısa süre içinde sitedeki bilgilerin güncellendiğini görebiliriz. iPhone X'un en büyük kusuru olarak gösterilen üst çentiği ortadan kaldırmanın fiziksel olarak bir yolu olmasa da, zekice bir…

iPhone X'in Türkiye satış tarihi belli oldu. Telefon, Kasım'ın son haftasından itibaren tüketicilerle buluşacak.

Bir gözlük markası, mobil uygulamasına getirdiği yeni bir özellik ile iPhone X'un TureDepth kamerasından gelen verileri inceleyerek size, yüzünüze…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.