Kanal V
Akıllı Hoparlör Satışları Durdurulamıyor!

Akıllı Hoparlör Satışları Durdurulamıyor!

2017 akıllı hoparlör sektörü açısından son derece verimli bir yıl oldu. Öyle görünüyor ki 2018’de bu pazar iyiden iyiye hacim kazanacak. Zira birçok analiz firmasının görüşleri de bu yönde. Teknoloji dünyasının saygın analiz kurumlarından biri olan Canalys’in verilerine göre, akıllı hoparlörler, 2018’de zirveye en yakın pazar olacak.

Canalys tarafından yapılan araştırmaya göre akıllı hoparlör sektörü, 2018’in en hızlı büyüyen teknoloji kolu olacak. Bu pazardaki toplam satışların 2018 yılında 60 milyona yaklaşacağı tahmin ediliyor.

Pazarın liderliği bu yıl da Amazon ve Google’da olacak. Apple ise belli bir pazar payına ulaşsa da zirveye yerleşemeyecek gibi görünüyor. En azından ortaya çıkan veriler bu yönde.

60 milyona yaklaşması beklenen satışların yüzde 65’e yakını Amerika’da satılacak. Keza şu aralar akıllı hoparlör pazarının yüzde 80’inden fazlası Amerikalı kullanıcılar tarafından oluşuyor.

Canalys’in ortaya çıkardığı ilginç detaylardan birisi de akıllı hoparlörlerin VR ve AR cihazlarından daha parlak bir geleceğe sahip olması. Yeni yeni genişlemekte olan AR ve VR sektörünün 2018’de akıllı hoparlörlerin gerisinde kalacağı tahmin ediliyor.

Elbette bunların hepsi şimdilik bir varsayımdan ibaret. Fakat yılbaşı döneminde, akıllı hoparlörlere oldukça fazla ilginin olduğu da inkar edilemez bir gerçek. Aslında bu ilgide normalin çok altına düşen fiyat etiketlerinin de hayli etkili olduğunu söyleyebiliriz.

 

mynet.com7 Ocak 2018 Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 7 Ocak 2018 Pazar Reyting Sıralamasında…

Antalya’nın Kemer ilçesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan eski Özel Toros Güven Koleji binasında tuvaletlerin arkasında gizli oda bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl ile telefonda görüştü.

ABD yönetiminin, 2001 yılındaki depremin ardından ABD'ye geçici izinle yerleşen o ülkeden gelen yaklaşık 200 bin kişiyi sınır dışı…

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, yönettiği her maçın analizini yaptığını ve sahada adaletli olmanın önemli olduğunu vurguladı. Ligdeki tüm…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.