Kanal V
Ağrı Dağına Gelecekler!

Ağrı Dağına Gelecekler!

2010 gündeme gelen Nuh’un Gemisi’nin ülkemizdeki Ağrı Dağı’nda olduğu iddiaları yeniden gündeme geldi. Bir grup bilim insanı ve araştırmacı Ağrı Dağına gelecek.

İncil’deki bulgulardan hareketle yola çıkan bir grup araştırmacı, 2010 yılında Ağrı Dağı’nda araştırma yapmışlar ve Nuh’un Gemisi’nin burada bulunduğuna dair görüşlerini bildirmişlerdi. Ancak bu iddialar, gerçekçi kanıtlardan yoksun olduğu için birçok uzman tarafından reddedildi. 

Dünyanın dört bir yanından bir araya gelen yüzlerce araştırmacı, Ağrı Dağı’yla ilgili üç gün süren bir sempozyumda Nuh’un Gemisi’nin kalıntılarına ilişkin bulguları olduğunu belirttiler. Araştırmacıların öncelikli amacının, tarihteki felaketlerden hareketle ipuçlarını bulmak olarak açıklandı. 

2010 yılında ortaya atılan iddialar, bir grup Türk ve Çinli kaşiflerden oluşan ekibin bulguları ışığında ortaya atılmıştı. Ekip, Ağrı Dağı’nın yaklaşık 4000 metre yüksekliğindeki bir bölgede, eski gemi kalıntıları bulduklarını bildirmişti. Bildiğiniz gibi Ağrı Dağı, 5137 metre ile ülkemizin en yüksek zirvesidir. 

Bulunduğu iddia edilen gemi kalıntılarından hareketle, 4800 yıl önce Ağrı Dağı'na gelmiş olabileceği söyleniyor:

Oxford Üniversitesi'nden antik tarih alınında öğretim görevlisi olan  Nicholas Purcell, iddiaların 'her zamanki saçmalık' olduğunu bildirdi: “Eğer sel suları 2800 ila 7000 metre derinliğine ulaştılarsa, Mısır ve Mezopotamya’daki diğer toplumların da yok olmaları gerekirdi. Ancak onlar yüzyıllar öncesine kadar hayattaydılar” açıklamasında bulundu.

İstanbul Üniversitesi'nden Dr. Oktay Belli ise Nuh’un Gemisi'nin bir mit değil, tüm kutsal kitaplarda kendine yer bulan bir gerçek olduğu görüşünde. 

Araştırmalar başlıyor

Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda olduğuna yönelik kutsal metinlere dayanan araştırmacılar, kalıntıları bulmak ve yerinde gözlem yapmak adına Türkiye’ye gelecekler. Kilise topluluklarının finanse ettikleri ABD merkezli Geosicence Araştırma Enstitüsü’nden Raul Esparente, bu konuda tüm ekibe güvendiğini belirtiyor

Ağrı Dağı'ndaki ilgili bulgularda adı geçen o bölge

mynet.com26 Aralık 2017 Salı Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 26 Aralık 2017 Salı Reyting Sıralamasında…

2017 yılında Türkiye gündemine damgasını vuran olaylar objektiflere böyle yansıdı.

Dün gece 2017'nin en büyük skandallarından biri daha yaşandı! Bu sefer olay Hande Yener ve Seren Serengil arasında çıktı!…

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye'nin Rusya'dan satın alacağı S-400 füze savunma sistemine ilişkin, kritik açıklamalarda bulundu.

Haluk Levent, kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) hareketinin başkanlığını 2018'in Nisan ya da Mayıs ayında bırakacağını…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.