Kanal V
14 Yaşındaki Çocuğa Dava!

14 Yaşındaki Çocuğa Dava!

Hileciler ile savaşı yargıya taşıyan firmalardan birisi de, popüler oyunlardan Fortnite’nin geliştirici olan Epic Games oldu.

Geçtiğimiz aylarda Fortnite Battle Royale adlı oyunda hile yaptığı tespit edilen iki oyuncunun hesabı kapatılırken, oyuncular mahkemeye verildi.

Ancak, mahkemede ortaya çıkan tablo geliştiricilerin mahkemeler yerinehile koruma yazılımlarına odaklanması gerektiği sonucunu ortaya çıkardı.

Anne oyunda hile için açılan davayı kabul etmiyor!

Mahkemeye verilen oyunculardan birinin, 14 yaşında bir çocuk olduğu ortaya çıktı. Çocuğun yaşı nedeniyle mahkemenin detayları paylaşılmadı. Ancak, yabancı basında yer alan haberlere göre durumdan rahatsız olan anne, firmanın çocuğunu mahkemeye vererek hata yaptığını savunuyor.

Zira, çocuğun annesi Epic Games’in oyuncular yerine hileleri geliştirerek internette yayınlayan kişileri mahkemeye vermesi gerektiğini dile getiriyor.

Bunun yanı sıra 14 yaşındaki birisi için oyunun ebeveyn izni gerektirdiğini ve kendisinin bu konuda herhangi bir onay vermediğini ifade eden anne, Epic Games’in oğlunun ismini paylaşarak yasaları çiğnediğini belirtiyor.

Firma ise, tüm hilelerin oyun sözleşmesine aykırı olduğunu ve bu nedenle hileciler ile savaşı yargıya taşımaya devam edeceklerini belirtiyor.

Kaynak: Shiftdelete.net



KGI analistinin açıklamalarına göre Apple, 2018 yılında 5.8 inçlik modele ek olarak iki yeni iPhone X modeli sunacak. Bu…

Apple geçtiğimiz çeyrekte giyilebilir cihazlar piyasasında liderliğini bir kez daha korumuş durumda. Canalys raporuna göre şirket, 3.9 milyon adet…

Geçtiğimiz yıl Samsung’un telefonlarında kullanmaya başladığı ısı boruları, ısınan akıllı telefonlara başarılı bir çözüm olsa da artan maliyetler sonucunda…

Aorus K9 optik tuş anahtarları oyuncu klavyesini duyurdu!

Sony, Black Friday kampanyasını duyurdu. Playstation 4, PS VR ve PS4 oyunlarında muhteşem indirimler sizleri bekliyor.

iPhone X ile OLED ekrana geçen Apple, iPhone 8s ile LCD ekrana geri dönebilir.

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.