Kanal V
Twitter'da Yeni Üyelik Sistemi!

Twitter'da Yeni Üyelik Sistemi!

Sosyal medya devi Twitter, profilleri ve tweetleri ön plana çıkaracağı 99 dolarlık yeni üyelik modelini test ediyor.

Ayda 99 dolar ödeyen bir Twitter kullanıcısıysanız,  hesaplarınızdan atılan tweetler otomatik olarak hesabınızı takip etmeyen insanların ana sayfasına düşecek. Bu tweetlerin diğerlerinden farkı ise bir reklam olduğunu gösteren küçük "terfi ettirilmiş" rozeti olacak.

Fikirin çıkış noktası, kullanıcıların kendi reklamlarını oluşturmalarını veya bir reklam kampanyası başlatmalarını gerektirmeyecek şekilde zamandan ve çabadan tasarruf edebilmesidir. Bu sayede küçük şirketler de Twitter’ın geniş reklam havuzuna dahil olabilecek.

Sizinde bildiğiniz gibi bu özellik, Facebook ve Instagram’da bir süredir ‘Gönderiyi Ön Plana Çıkar’ adı altında zaten yer alıyor. Gelirleri her yıl düşmeye devam etmekte olan San Francisco genel merkezli şirket, anlaşılan reklam gelirlerini arttırmanın yollarını aramakta.

Twitter tarafında bu yönteme ‘Promote Mode’ adı verilmiş. Şimdilik beta aşamasında olduğu için, sadece şirket tarafından davet edilen işletmeler kullanabiliyor. 

 

WebteknoJaponya'da evindeki soğutucularda 9 tane kopmuş kafa bulunan Takahiro Shiraishi, kurbanlarını Twitter'dan bulduğunu itiraf etti.

ABD’li teknoloji devi Apple, veri ve analitiklerinin paylaşımına izin veren ABD vatandaşı ve İngilizce konuşan kullanıcılarından edindiği bilgiler doğrultusunda…

İki Alman yazılımcı, Twitter’ın 140 karakter sınırını kırarak 35 bin karakterden oluşan bir tweet paylaştı. Bir anda sosyal medyanın…

Twitter kullanıcı sözleşmesinde yaptıkları bir değişiklikle ve geliştirdikleri yeni bir sistemle birlikte, kişilerin kendi yayınlanmasını istemedikleri özel fotoğrafların yayınlanmasını…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.