Kanal V
En Çok Kullanılan Emoji Hangisi?

En Çok Kullanılan Emoji Hangisi?

ABD’li teknoloji devi Apple, veri ve analitiklerinin paylaşımına izin veren ABD vatandaşı ve İngilizce konuşan kullanıcılarından edindiği bilgiler doğrultusunda en çok kullanılan emoji listesini açıkladı.

Emoji konusunda oldukça iddialı bir çeşitliliğe sahip Apple, en çok kullanılan emojileri, hazırladığı rapor ile açıkladı. Anonim veriler ve kullanıcı analitikleri ile elde edilen raporu, ABD vatandaşı ve İngilizce konuşan iOS ve Mac sahibi kullanıcılarından elde ettiğini belirten teknoloji devi, sadece veri ve analitiklerin paylaşımlarına izin veren kullanıcılardan bu bilgilerin toplanabildiğini de ayrıca ifade etti.

Açıklanan rapora göre gülmekten adeta yarılan ve sevinç gözyaşları döken emoji en yakın rakibine tam dört kat fark atarak listenin zirvesine yerleşti. İkinci sırada ise kalp emojisi yer aldı. Üçüncü sırada ise yüksek sesle ağlayan emoji yerini aldı.

 

 

 

 

 

YeniŞafakUygulama, anlık yüz ifadenizi algılayarak uygun bir emoji üretiyor ve bu emojileri sohbetiniz esnasında kullanmanıza imkan sağlıyor. Üstelik bu…

WhatsApp, emojilerini yeniliyor. İşte WhatsApp'ın merakla beklenen yeni emojileri!

Amerikan ordusu tarafından kullanılmak üzere, yeni teknolojiler üretmekle sorumlu ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı bir devlet kurumu olan DARPA'dan yeni…

Bilim adamları, beynin "hafıza" bölümünde istenmeyen düşünceleri bastırmamızı sağlayan kilit öneme sahip bir kimyasal keşfetti.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.