Kanal V
Meme Kanseri ve Tüp Bebek Tedavisinin Detayları

Meme Kanseri ve Tüp Bebek Tedavisinin Detayları

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde düzenlenen “Alanya Belediyesi Sağlık Günleri” seminerinde meme kanseri ve tüp bebek tedavisi anlatıldı.

Alanya Belediyesi, Memorial Antalya ve Medstar Hastanesi işbirliğiyle Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Alanya Belediyesi Sağlık Günleri” seminerinde meme kanseri ve tüp bebek tedavisi konusunda vatandaşlar bilinçlendirildi. Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde Medstar Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü doktorlarından Doç. Dr. Özer İlkgül, Meme Sağlığı ve Meme Karnesi, Memorial Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Mehmet Öztürkmen ise Tüp Bebek Tedavisi ve Yeni Gelişmeler konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Dünyada en sık meme kanseri görülme yaşı 40 ile 50 arası

Meme kanseri ve tedavisi, kanseri izleme yolları hakkında bilgi veren Doç. Dr. Özer İlkgül, dünyada en sık meme kanseri görülme yaş aralığının 40 ila 50 olduğunu söyledi. Doktor İlkgül, erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekerek, her kadının belli aralıklarla kendini izlemesi gerektiğini belirtti.

Kansere yakalanmada genetik faktörün etkisine de dikkat çeken Doç. Dr. Özer İlkgül, meme kanserinde her hastanın tedavisinin farklı olduğunu belirterek, hastaneleri tarafından başlatılan Meme Karnesi pilot uygulaması hakkında bilgi verdi.
Doç. Dr. Özer İlkgül, “Meme Karnesi Projesi”nin amacı öncelikle her bayan için bir “meme kimliği” oluşturmak ve ardından görüntüleme yöntemlerinde standartları elde etmektir. Karne terimini kullanmanın amacı ise kişiye ait tüm bilgileri (kişisel, ailesel, risk faktörleri, meme görüntüleme) tek belgede ve tarih sırasıyla toplamaktır” dedi.

Tüp Bebek Tedavisi ve Yeni Gelişmeler konusunda bilgi veren Op. Dr. Mehmet Öztürkmen de vatandaşların sorularını cevaplandırdı. Öztürkmen, problemin ortaya konulması, yumurtalıkların uyarılması, yumurtaların toplanması, döllenme aşaması, embriyoların laboratuvar ortamında gelişimleri, embriyo transferi, embriyo dondurma ve gebelik testi konu başlıklarında bilgiler sundu.AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİLENEN TÜP BEBEK MERKEZİ ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU’NUN KATILIMIYLA AÇILDI. AYLIK ORTALAMA 100 ÇİFTİ TEDAVİ EDECEK KAPASİTEYE…

Dünya Tüp Bebek Derneği tarafından, bu yıl 19'uncusu düzenlenen Dünya Tüp Bebek Kongresi, Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde…

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN ÖZEL BİR SAĞLIK KURULUŞUYLA BAŞLATTIĞI ‘SAĞLIK GÜNLERİ’ SÖYLEŞİLERİNDE BU HAFTA MEME KANSERİ ELE ALINDI. GENEL CERRAHİ UZMANI…

Meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayında, Döşemealtı Belediyesi, meme kanserine dikkat çekmek için seminer düzenledi.

ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİNDE 25 YILDIR ÇOCUK HASRETİ ÇEKEN 58 YAŞINDAKİ ABDURRAHMAN VE 56 YAŞINDAKİ GÜLLÜŞEN GÜZEL ÇİFTİ, TÜP BEBEK…

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.