Kanal V
Kimyasal Hadım Konusunda Açıklama Yaptı

Kimyasal Hadım Konusunda Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, kimyasal hadım konusunda, "Şu anda çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar ilerledikçe, geliştikçe Başbakan Yardımcımız aracılığıyla paylaşılacaktır” dedi.


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Demircan, kimyasal hadım ile ilgili olarak, “Şu anda çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar ilerledikçe, geliştikçe Başbakan Yardımcımız aracılığıyla paylaşılacaktır. En kısa zamanda neticeye ulaşacağız” diye konuştu.

ÇOCUK TACİZİ VAKALARI
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ da soruları yanıtladı. Akdağ, bir gazetecenin çocuklara cinsel taciz konusunda bazı ülkelerde kimyasal hadım cezasının verildiğini, bazı ülkelerde her ikisinin birden verildiğini hatırlatması üzerine, “Daha karar vermedik. Bu tartışmayı bahsettiğiniz bağlam üzerinden götürmeyi sağlıklı bulmuyorum. Bu çalışılacak konulardan sadece biri. O kadar çok önemli konu var ki. Çocuğun, mağdurun ifşa edilmemesi bu konuların çoğunun üstünde. Tabii ki önlemek için çok ciddi gayret göstereceğiz ama mağdurun ifşa edilmemesi konusu çok önemli, biz de bu konuda çok sıkıntı çekiyoruz. En ağır cezayı verseniz bile eğer mağdur ifşa olmuşsa onun hayatı mahvoluyor. Hem bir takım düzenlemeler yapacağız hem de toplumumuzla basınımız dahil paydaşlığını alacağız” dedi.
(İHA)“Hayır oyu verenler PKK'lı ya da vatan haini diye bir şey söylemedik. Ama ben bir konuda fikrimi beyan ederken…

Asıl mesleği doktorluk olan Ferhat Göçer, sesinin güzelliğini keşfedince şarkıcı olmaya karar verdi. Göçer, şimdi de Sağlık Bakanlığı'na danışman…

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki denetiminde, acil servisteki hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet etti, sağlık çalışanlarıyla…

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.