Kanal V

Vural Gökçaylı'dan Alanya’da Defile

ÜNLÜ MODACI VURAL GÖKÇAYLI, ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE ‘ANADOLU MEDENİYETLERİNDEN İZLER’ İSİMLİ DEFİLE DÜZENLEDİ. DÜNYADA İLK KEZ MUZ LİFİNDEN ÜRETİLEN BİR TASARIMINDA YER ALDIĞI DEFİLEYE, ONUR KONUĞU İŞ ADAMI RAHMİ KOÇ’UN YANSIRA BİRBİRİNDEN ÜNLÜ İSİMLERDE KATILDI.

Ünlü modacı Vural Gökçaylı’nın ‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’ koleksiyonunu sergilendiği defile ünlü mankenlerin sunumuyla Alanya Kalesi'ndeki tarihi Bedesten Çarşısı'nda gerçekleşti.

Defilede İstanbul’dan gelen iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri Vural Gökçaylı’ya eşlik etti.

Defilenin onur konuğu Rahmi Koç’un yansıra davetlerin arasında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ailesi gibi ünlü isimlerde katıldı.

Modacı Gökçaylı, Alanya defilesine özel, dünya bir ilk olan Alanya muzunun lifiyle ve Alanya ipeği kozasından üretilmiş 3 tasarımı beğeniye sunuldu.

Yaklaşık 1 saat süren defile sonunda podyuma tüm mankenlerle beraber çıkan Vural Özçaylı’yı davetliler ayakta alkışladı.

Alanya’da hizmet veren Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği yararına yapılan defilede elde edilen gelir, engelsiz yaşam için mücadele veren derneğin Alanya Belediyesi ile ortak yürüttüğü fizik tedavi-rehabilitasyon ve yaşam evi projesine aktarıldı.

Muz lifi ve ipek kozasından elde edilen çok özel 3 tasarımın sürekli olarak Alanya Kent Müzesi’nde sergilenecği belirtildi.

 

Haber'e ait Video


Anadolu medeniyetlerinden ilham aldığı tasarımlarıyla beğeni toplayan ünlü modacı Vural Gökçaylı, 30 Eylül’de Alanya’da özel bir defileye imza atacak.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.