Kanal V

Ukrayna İle 9 Anlaşmaya İmza Atıldı

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BERABERİNDE 10 BAKAN İLE GİTTİĞİ UKRAYNA'DA ÖNEMLİ ANLAŞMALARA İMZA ATTI. ERDOĞAN VE UKRAYNALI MEVKİDAŞI GÖRÜŞMELERİN ARDINDAN ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ. ERDOĞAN TOPLANTIDA TÜRKİYE VE ABD ARASINDAKİ VİZE KRİZİ HAKKINDA DA İLK KEZ KONUŞTU. İŞTE TOPLANTIDAN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi’nin altıncı toplantısı nedeniyle Ukrayna’daydı. 

Erdoğan’a Ukrayna’daki temasları sırasında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik başta olmak üzere 10 bakan eşlik etti. Erdoğan ve Ukraynalı mevkidaşı Poroşenko yapılan toplantı haricinde ikili görüşmede gerçekleştirdi.

İki ülke arasında ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülkenin bakanlarının katılımı ile 9 farklı alanda işbirliği anlaşması imzalandı. Erdoğan Ukrayna'da Fetö Terör örgütüne de dikkat çekti.

Türkiye - ABD Arasındaki Vize Krizi 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye ile Abd arasında yaşanan vize kriziyle ilgili de ilk kez konuştu.Erdoğan, Ukrayna’daki temaslarının ardıdan beraberindeki bakanlar ile birlikte Sırbistan’a geçecek ve burada da resmi temaslarda bulunacak.


Haber'e ait Video


Ukrayna’nın 26’ncı Bağımsızlık ve Kültür Günleri kapsamında gala yemeği düzenlendi.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BERABERİNDE 10 BAKAN İLE UKRAYNA'YA GİTTİ. RESMİ TÖREN İLE KARŞILANAN ERDOĞAN VE BERABERİNDEKİ BAKANLAR, YÜKSEK…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ortak basın toplantısı düzenliyor.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.