Kanal V

Sulama Kanalı Çöplüğe Döndü

ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİNDE BULUNAN SULUMA KANALI, İÇİNDEKİ ATIKLAR SEBEBİYLE ÇÖPLÜĞÜ ANDIRIYOR. İNSAN SAĞLIĞI VE ÇEVRE AÇISINDAN TEHLİKE OLUŞTURAN BU DURUM VATANDAŞLARIN DA TEPKİSİNİ ÇEKİYOR.

Manavgat Ulukapı Mahallesi sınırlarından başlayıp Ulualan mevkiine ulaşan DSİ’ye ait sulama kanalı çöpler nedeniyle adeta mikrop saçıyor.


Geçmişte tarım arazilerinin sulanması amacıyla açılan kanal, günümüzde ırmaktan su tahliyesi ve yağmursuyu tahliyesi amacıyla kullanılıyor.

 

Kanalın bakımınının yeterince yapılmamaması yanı sıra çevredekiler tarafından kanala atılan çöpler insan sağlığı ve çevre açısından tehlike oluşturuyor.


Kanalın çevresinde küçük yaştaki çocukların eğitim gördüğü okulların bulunduğuna dikkat çeken vatandaşlar, sıcak havalarda çocukların her türlü tehlikeye rağmen sulama kanalına girerek serinlemeye çalıştığını belirtiyor.

 

Yetkililere seslenen vatandaşlar, işlevini yitiren kanalın ırmaktan taşkın dönemlerinde su tahliyesi yapacak şekilde künkler konularak üzerinin kapatılmasını istiyor.


Haber'e ait Video


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.