Kanal V

Sağlık Personeline 'Sepsis' Eğitimi

TÜRK YOĞUN BAKIM DERNEĞİ TARAFINDAN, SAĞLIK BAKANLIĞININ DESTEK VE KATILIMIYLA TÜRKİYE'DEKİ TÜM SAĞLIK PERSONELİNE YÖNELİK, "SEPSİS"İN TANI VE TEDAVİSİNE İLİŞKİN EĞİTİM KAMPANYASI BAŞLATILDI. ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ İLE MANAVGAT DEVLET HASTANESİ'NDE DE SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sağlık Bakanlığı himayesinde, Türk Yoğun Bakım Derneği eğitmenlerince, sağlık çalışanlarına yönelik sepsis ile ilgili farkındalık, tanı, ilk tedavi ve ileri tedavileri içeren bir eğitim seferberliği başlatıldı.

Bu bağlamda da Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Antalya EAH ve Manavgat Devlet Hastanesi’nde sepsis ile alakalı eğitimler düzenlendi.

Ülkemizin değişik şehirlerinde mümkün olduğunca çok sayıda hastanede yaklaşık 2 saat sürecek paket eğitim, ilgili eğitmenler tarafından verildi..

Dünyada her yıl 30 milyondan fazla kişiyi etkileyen, 5,5-8 milyon kişinin ölümüne yol açtığı hesaplanan, görülme sıklığı yüzde 8-13 arasında artış gösteren, hastanelerde gerçekleşen her yıl 2-3 ölümden birisinin nedeni olduğu düşünülen sepsis’in, ülkenin önemli sağlık problemi olduğu belirtildi.

Bu önemli ve bilinmeyen hastalık ile ilgili farkındalık oluşturmak ve kamuoyunun bu önemli sağlık sorununa dikkatini çekmek üzere 13 Eylül Çarşamba günü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Prof. Dr. Sadık Özmen ile Uz. Dr. Hakan Parlak’ın tarafından eğitim verildi.


Haber'e ait Video


Son zamanların en trend içecekleri! Hızlı yağ yakma, ödem arttırma, cildinizi güzelleştirme gibi birçok artısı bulunan bu içecekler oldukça…

Sağlık Bakanı Demircan, "Hastanelerdeki cihazları takip etmek için, cihaz takip sistemine geçeceğiz. Bir cihaz randevudan dolduysa vatandaş, o bölgedeki…

Asıl mesleği doktorluk olan Ferhat Göçer, sesinin güzelliğini keşfedince şarkıcı olmaya karar verdi. Göçer, şimdi de Sağlık Bakanlığı'na danışman…

Sağlık Bakanlığı, Siirt’in Aktaş köyünde klor gazı sızıntısından etkilenen 92 kişinin tedavi altına alındığını açıkladı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.