Kanal V

Rusya - Ukrayna Krizine Karşı 'Barış Yürüyüşü'

RUSYA İLE UKRAYNA ARASINDA 2004’TE BAŞLAYAN GERİLİMİN SONA ERMESİNİ İSTEYEN 7 ÜLKEDEN 45 KİŞİ, ANTALYA KEMER'DE “DOSTLUK VE BARIŞ YÜRÜYÜŞÜ” DÜZENLEDİ. 2 BİN 365 RAKIMLI TAHTALI DAĞI'NIN ZİRVESİNE YÜRÜYEN GRUP, "YURTTA SULH, DÜNYADA SULH" SLOGANLARI ATTI.

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden gerilimin sona ermesini isteyen 7 ülkeden 45 kişi, 2365 rakımlı Tahtalı Dağı'nda “Dostluk ve Barış Yürüyüşü” düzenledi.

Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Marina Srokina, otel işletmeleri, tur operatörü yetkilisi ve çalışanları ile turistlerden oluşan 45 kişi yürüyüş için Kemer ilçesine bağlı Beycik Mahallesi’ne giderek, Tahtalı Dağı eteklerinden yürüyüşe başladı.

Yürüyüş öncesi açıklama yapan katılımcılar, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin aynı iş yerinde çalışan Ukrayna ve Rusya vatandaşlarını bile mutsuz ettiğini belirterek, yürüyüşle seslerini ülkelerin politikacılarına duyurmak istediklerini ifade ettiler.

11 kilometre katederek 6 saatte 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesine ulaşan katılımcılar, ellerinde Rusya, Ukrayna ve Türkiye bayraklarıyla Rusça ve Türkçe olarak “Yurtta sulh, dünyada sulh” sloganları attı.
 


Haber'e ait Video


MOSKOVA’DAN SONRA ANTALYA’NIN EN ÖNEMLİ TURİZM PAZARLARINDAN UKRAYNA’NIN BAŞKENTİ KİEV’DE, 23. UKRAYNA ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI BAŞLADI. FUAR…

Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasındaki ticari ilişkilerin önündeki engel ve kısıtlamaların kaldırılması amacıyla Başbakan Yardımcısı Şimşek ile Rusya…

Ukrayna’nın 26’ncı Bağımsızlık ve Kültür Günleri kapsamında gala yemeği düzenlendi.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.