Kanal V

Oyuncak Müzesi’ne 15 Bin Ziyaretçi!

KANAL V'DEN CANLI OLARAK EKRANA GELMİŞTİ AÇILIŞ PROGRAMI. DOKUMA PARK İÇİNDE ZİYARETE AÇILAN MÜZEYİ İLK ÜÇ GÜNDE 15 BİN KİŞİ GEZDİ.

Dokumapark’a yapılan ilk müze olan Anadolu Oyuncak Müzesi, özellikle hafta sonlarında Antalyalıların yoğun ilgisini görüyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımı ile açılışı yapılan müzeyi ilk 3 günde, yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti. 

Dokuma Fabrikası’nın kreşi olarak hizmet vermiş olan 4 bin metrekarelik binada 750 m2 teşhir alanı oluşturuldu. Müzedeki 15 salonda 15 ayrı temada sergi yer alıyor. Ayrıca koridorlarında farklı temalarda 10 vitrin de yer alıyor.Kepez Belediye tarafından Dokumapark’ta hizmete açılacak olan oyuncak müzesindeki objelere, Antalyalı ustaların geleneksel oyuncakları da ekleniyor.

ANTALYA'DA 71 YAŞINDAKİ HAŞİM SÜZME, KİRALADIĞI 15 METREKARELİK İŞYERİNDE YAPTIĞI AHŞAP OYUNCAKLARLA ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINI SÜSLÜYOR. YOKSUL VE ENGELLİ…

TÜRKİYE'NİN 6. ANTALYA'NIN 2'İNCİSİ, ANADOLU OYUNCAK MÜZESİNİN GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ AÇILIŞI YAPILDI. KANAL V'DEN CANLI OLARAK EKRANA GELMİŞTİ AÇILIŞ…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.