Kanal V

Kızılırmak ve Yeşilırmak Yer Altından Bağlandı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KENT ULAŞIMINA BÜYÜK RAHATLIK GETİRECEK KEPEZ KATLI KAVŞAK PROJESİ’NDE YEŞİLIRMAK VE KIZILIRMAK CADDELERİ TÜNELLE BİRBİRİNE BAĞLANDI. PROJE İLE MEVLANA YÖNÜNDEN GELİP VARSAK’A DOĞRU GİDEN ARAÇLAR GAZİ BULVARINA GELMEDEN BATIP, BİN 600 METRE UZUNLUKTAKİ TÜNELDEN GEÇEREK, VARSAK TARAFINA ÇIKACAK.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya ulaşımına büyük rahatlık getirecek Kepez Katlı Kavşak Projesi hızla ilerliyor. 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, projenin başlangıç noktası olan Yeşilırmak Caddesi’ndeki yağmur suyu menfezlerinin ve 800’lük atıksu hatlarının imalatlarını tamamladı. Caddenin doğu ve batısındaki üst yol yan şeritleri yapım işleri ekipleri tarafından asfaltlanarak kullanıma hazır hale getirildi.

Sakarya Tüp Geçit Bitti

Sakarya Kavşağı’nda bulunan tüp geçişlerin betonarme imalatları tamamlandı. 23 metre kotunda yer alan tüp geçişlerin üzeri dolgu malzemesi ile kapatıldı.

Projenin diğer yakası olan Kızılırmak Caddesi’nde kazı çalışmaları sürerken, ilgili kurumların alt yapı deplaseleri tamamlandı. Yağmursuyu menfez çalışmaları ve betonarme imalatları ise devam ediyor.

Kavşak Üç Katlı Olacak

45 milyon lira yatırım bedelli Kepez Katlı Kavşak Projesi ile Mevlana yönünden gelip Varsak’a doğru giden araçlar Gazi Bulvarına gelmeden batıp, Kepez Belediyesi’nin önü dahil 1600 metre uzunluktaki tünelden geçerek, Varsak tarafına çıkacak. İsteyen sürücüler eksi 23 metre kotunda yer alan yer altı tünelinden Sakarya Bulvarı’na geçiş yapabilecek.


Haber'e ait Video


Kepez Belediyesi, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde okul, yol ve park alanında kalan gecekondularda oturan yaklaşık 500 vatandaşın, 30 yıllık tapu…

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kent ulaşımına büyük rahatlık getirecek Kepez Katlı Kavşak Projesi’nde Yeşilırmak ve Kızılırmak caddeleri tünelle birbirine bağlandı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.