Kanal V

Kemer Enduro'nun Şampiyonu Belli Oldu

ANTALYA'NIN KEMER İLÇESİ'NDE DÜZENLENEN ENDURO MOTOSİKLET YARIŞLARI'NIN ŞAMPİYONU, SON DAĞ ETABININ DA GALİBİ İNGİLİZ GRAHAM JARVİS OLDU. HIZ VE AKSİYON DOLU YARIŞA YERLİ VE YABANCI TURİSTLERDEN KATILIM OLDUKÇA YÜKSEKTİ.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen Enduro Motosiklet yarışları dağ etabıyla sona erdi.

Yarışların son günü yapılan dağ etabı Kındıl Çeşme Sahili'nden başladı. Toplam 72 kilometrelik etapta sporcular, dik yamaçlardan, derelerden, kayalıkların üzerinden geçerek 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nın zirvesine ulaşmaya çalıştı.

Yarışta bazı sporcular zaman zaman zor anlar yaşarken bazıları da düştü. Kesmeboğazı mevkiindeki dere yatağında oluşturulan parkurdan geçen sporcular, yarışı izleyenlerden büyük alkış aldı.

Dağ etabını 3 saat 45 dakika 38 saniyeyle İngiliz Graham Jarvis kazandı.

Yarış sonrası düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Ödül törenine Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel de katıldı.

 


Haber'e ait Video


Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 2.Ayak yarışı Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılacak.

Kemer Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası, hafta sonu Kemer'de yapılacak. Yarışlara yaklaşık 120 sporcu katılacak.

Türkiye Enduro Şampiyonası 2.Ayak Yarışı Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi.

ANTALYA’NIN KEMER İLÇESİ’NDE BU YIL 8’İNCİSİ DÜZENLENECEK ENDURO MOTOSİKLET YARIŞLARININ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI. BİR İÇEÇEK FİRMASININ SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YARIŞLARIN…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.