Kanal V

Kaş'ta Dalış Şampiyonası Kortejle Başladı

ANTALYA'NIN KAŞ İLÇESİ'NDE DÜZENLENEN AVRUPA VE ULUSLARARASI SERBEST DALIŞ YARIŞMALARI AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI. DÜZENLENEN KORTEJİN ARDINDAN TÖRENDE KONUŞAN ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, DALIŞ TURİZMİ İÇİN KAŞ'IN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ve Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Açık Yarışmaları düzenlenen kortej ve tören ile başladı.

Açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Paletli serbest dalış Başkanı Anna Arzhanpova, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, protokol üyeleri ve şampiyonaya katılan ülkelerin sporcuları katıldı.

 

Kaş girişinden Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Mehteran Takımı'nın konserinin ardından Kaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü folklor ekibi gösteri yaptı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Kaş sualtı sporları açısından dünyanın en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirtti. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CMAS ve federasyonunun düzenlediği şampiyonanın Antalya'nın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağına dikkati çekti.  CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Kaş'ın ikinci kez çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını ve Kaş'ın dalış sporu için dünyada çok farklı bir yer olduğuna vurgu yaptı.

 

Törende konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu'da Kaş'ta yapılan etkinliklerin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. 4 dalda yapılan şampiyonaya 17 ülkeden, 84 sporcu katılıyor.Türkiye'de ilk kez düzenlenen Uluslararası Senkronize Yüzme Şampiyonası, Muratpaşa Belediyesi’nin evsahipliğinde başladı.

Kepez Belediyesi’nin tam olimpik yüzme havuzundan sonra açık yüzme havuzu da hizmete girdi.

Kepez Belediyesi tarafından Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nda açılan kurslara bin 500 öğrenci katıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Papaz Brunson ile Gülen'in takas edilmeleri önerisini "Böyle bir yola girebileceğimizi hayal bile…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.