Kanal V

Kaş'ta Dalış Şampiyonası Kortejle Başladı

ANTALYA'NIN KAŞ İLÇESİ'NDE DÜZENLENEN PALETLİ SERBEST DALIŞ OUTDOOR AVRUPA ŞAMPİYONASI VE PALETLİ ULUSLARARASI SERBEST DALIŞ KAŞ BAŞKA AÇIK YARIŞMALARI AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI. KORTEJ VE AÇILIŞ KORTEJİ DÜZENLENEN ETKİNLİKTE KONUŞAN ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, DALIŞ TURİZMİ İÇİN KAŞ'IN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ve Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Açık Yarışmaları düzenlenen kortej ve tören ile başladı.

Açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Paletli serbest dalış Başkanı Anna Arzhanpova, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, protokol üyeleri ve şampiyonaya katılan ülkelerin sporcuları katıldı.

Kaş girişinden Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı

Mehteran Takımı'nın konserinin ardından Kaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü folklor ekibi gösteri yaptı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Kaş sualtı sporları açısından dünyanın en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirtti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CMAS ve federasyonunun düzenlediği şampiyonanın Antalya'nın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağına dikkati çekti. 

CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Kaş'ın ikinci kez çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını ve Kaş'ın dalış sporu için dünyada çok farklı bir yer olduğuna vurgu yaptı.

Törende konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu'da Kaş'ta yapılan etkinliklerin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

4 dalda yapılan şampiyonaya 17 ülkeden, 84 sporcu katılıyor.


Haber'e ait Video


Kemer Belediyesi, kendi tesislerinde günde bin 500 parke, kaldırım ve bordür taşı üretiyor. Kuzdere Mahallesi’nde bulunan Kemer Belediyesi Taş…

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı MHP'li milletvekillerine ait kaset kumpası soruşturması tamamlandı. İddianamede 1 numaralı şüpheli Fetullah…

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı MHP'li milletvekillerine ait özel görüntü ve ses kayıtlarını internet ortamında paylaşılmasına yönelik…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davasında karar duruşması 4 Ekim'de görülecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Papaz Brunson ile Gülen'in takas edilmeleri önerisini "Böyle bir yola girebileceğimizi hayal bile…

Televizyona çıktığı günden beri herkesin hayran olduğu Buse Narcı'nın masmavi gözleri meğer ameliyatla değiştirilmiş, asıl gözleri kahverengiymiş.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.