Kanal V

Kadın Çiftçiler Yarışması Sonuçlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “kadın çiftçiler yarışıyor bilgi ve kültür yarışması”nın 2'incisi tamamlandı. Yarışmayı Gazipaşa’dan Güler Kaptanoğlu kazandı. Kaptanoğlu 15 bin liralık ödülün de sahibi oldu.

Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2’inci Bilgi ve Kültür Yarışması”nın galibi Güler Kaptanoğlu oldu. Kaptanoğlu 15 bin liralık ödülün de sahibi oldu.Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmaya 18 ilçeden 133 kadın çiftçi katıldı.

23 Ağustos'ta Korkuteli'nden başlayan yarışmada toprağın sultanları ilk olarak bulundukları ilçenin birincisi olmak için ter döktü.18 ilçe birincisi kadın çiftçi önce yarı finale ardından büyük finalde yarışmaya hak kazandı.8 finalist Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu'ndaki finalde birincilik için kıyasıya mücadele etti.

Büyük çekişmeye sahne olan yarışma sonunda 15 bin TL’lik birincilik ödülünü Gazipaşa’dan Güler Kaptanoğlu alırken, 10 bin TL’lik ikicilik ödülünü Elmalı’dan Şerife Özkaya, 7 bin 500 TL’lik üçüncülük ödülünü ise Finike’den Hacer Kılbacak kazandı.

 


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.