Kanal V

Hırsızları Papağan Görüntüsü Yakalattı

ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİ'NDE, 3 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ BİR OTO GALERİDEN OTOMOBİL VE PAPAĞAN ÇALDI. HIRSIZLARDAN BİRİNİN PAPAĞANI EMANET ETTİĞİ KİŞİ SOSYAL MEDYADAN GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI. GÖRÜNTÜLERİ FARK EDEN GALERİ SAHİBİ DURUMU POLİSE BİLDİRİNCE HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ 3 KİŞİ YAKALANDI.

İlginç olay Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yaşandı.

Küçükhasbahçe Mahallesi, Keykubat Bulvarı’ndaki bir oto galeriye 5 Eylül günü sabaha karşı giren hırsızlar, 07 UN 213 plakalı otomobil ve 'Jako' cinsi papağanı çalarak kayıplara karıştı.

Polis, çalınan papağının sosyal medyada konuşma görüntülerinin paylaşıldığını tespit edince, söz konusu hesap takibe alındı.

Sosyal medya hesabının sahibine ulaşan polis, papağanı komşusuna emanet eden Mehmet K. ve olaya birlikte karıştıkları anlaşılan Burak G. ile Ahmet C.’yi kiralık bir otomobille seyir halindeyken yakalandı.

Gözaltındaki şüphelilerin 10 ayrı işyerinden piyasa değeri yaklaşık 20 bin lira olan televizyon, laptop bilgisayar ve kozmetik ürünler çaldığı da ortaya çıktı.

Polisten aracı ve Yakup adlı papağanını teslim alan Erdem Şıhali, papağanın geri dönmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.


Haber'e ait Video


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, basın toplantısında gözlüğünü almaya çalışan papağanın videosunu Twitter'dan paylaşarak ''Ömür boyu unutmayacağım'' dedi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde 10 ayrı iş yerinden hırsızlık yapan 3 kişiden biri, çaldıkları Jako cinsi papağanı komşusuna hediye etti.…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.