Kanal V

Film Müzikleri Side Tiyatrosu’nda Çınladı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BANDO VE ORKESTRASI UNUTULMAZ FİLM MÜZİKLERİNİ SİDE ANTİK TİYATROSU’NDA MANAVGATLILARLA BULUŞTURDU. TÜRK VE DÜNYA SİNEMASININ HAFIZALARA YER ETMİŞ MÜZİKLERİN ÇALINDIĞI SİDE ANTİK TİYATRO’DA KEYİFLİ BİR GECE YAŞANDI.

Ortodoks inancına sahip Hristiyanların yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancının ziyaret ettiği Demre'deki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi'ndeki son buluntular, heyecan yarattı.

Müzenin zemininde yapılan jeoradar ve tomografi araştırmalarında hiç bozulmamış tapınak ortaya çıktı.

Antalya Rölöve ve Anıtlar İl Müdürü Cemil Karabayram, Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolaos'un İtalya'ya kaçırıldığı söylenen kemiklerinin, bu yeni buldukları tapınakta olabileceğine yönelik önemli bulgulara ulaştıklarını söyledi. 

Kazı ekibi Prof. Dr. Yıldız Ötüken'in 1990'lı yıllarda burada bir araştırmada ölen kutsallar için dökülen yağ bulduğu çalışmalar ışığında, mezar odası arıyor. 

 

Yetkililer dünyanın her an Aziz Nikolaos ile yeni gelişmelere sahne olabileceğini kaydediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası Side Antik Tiyatrosu’nda muhteşem bir konser verdi.

 

Unutulmaz filmlerin şarkıları ABBO Şefi İbrahim Yılmaz yönetiminde, Ümit Burak Tekinay, Nurşen Kuru ve Alperen Yeşilyurt’un solo performanslarıyla seslendirdi.

 

Konserde nostaljik bir akşam yaşayan müzikseverler unutulmaz eserler eşliğinde geçmişe doğru keyifli bir yolculuğa çıktı.

 

Konserde; Rocky, Godfather, Pulp Fiction, Neredesin Firuze, Issız Adam, Hababam Sınıfı gibi filmlerin şarkıları seslendirildi.

 

Side Antik Tiyatronun eşsiz atmosferinde gerçekleşen konser dinleyenlerden tam not aldı.


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.