Kanal V

Erdoğan ile Trump Telefonla Görüştü

CUMHURBAŞKANI İLE TELEFONDA KONUŞACAĞINI TWİTTER MESAJIYLA DUYURAN ABD LİDERİ TRUMP İLE ERDOĞAN ARASINDAKİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ. GÖRÜŞMEDE, SOÇİ ZİRVESİ VE SURİYE KRİZİ ELE ALINDI.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile  bir görüşme gerçekleştireceğini açıklamasının ardından beklenen görüşme gerçekleşti. Erdoğan ve Trump telefonda görüştü.

Görüşmeye ilişkin ilk açıklama Cumhurbaşkanlığından geldi. Beştepe'den yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın telefon görüşmesinde ikili ilişkiler, Soçi zirvesi, Suriye krizi ve bölgesel sorunlar ele alındığı belirtildi 
Trump'ın bu adımının Türkiye, Rusya ve İran'ın Soçi'deki Suriye zirvesinin hemen ardından gelmesi dikkat çekti.
Erdoğan ve Trump, bu yıl içinde iki kez yüz yüze görüşmüştü. ABD'de gerçekleşen randevuların sonuncusu, Eylül ayındaydı. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğini öven ABD Başkanı Trump, "Erdoğan dostum haline geldi. Dünyanın çok zorlu bir bölgesinde görev yapıyor. Çok da başarılı işler yapıyor. Bence Türkiye ve ABD'nin şu anda hiç olmadığı kadar birbirine yakın" demişti. 


Haber'e ait Video


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da turizmcilerle bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suriye'deki rolüyle ilgili olarak bölgede siyasi çözüm olmadan kalıcı huzurun gelemeyeceğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu,…

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.