Kanal V

Döşemealtı Belediyesi Kış Hazırlıklarına Başladı

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ KIŞ HAZIRLIKLARINA ŞİMDİDEN BAŞLADI. KIŞ MEVSİMİNDE OLUŞABİLECEK SEL VE SU BASKINLARI İÇİN ŞİMDİDEN ÖNLEM ALAN DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ, İLÇENİN BİRÇOK NOKTASINDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Döşemealtı Belediyesi, kış mevsimi öncesi olası sel ve su baskınlarına karşı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. 

İlçenin bir çok noktasında yağmursuyu drenaj hattının olmaması nedeniyle sel baskınlarının önüne geçilebilmesi amacıyla düdenlerde oluşan çamur birikintileri özel bir çalışma ile temizlenmeye başladı. 

Bu kış mevsiminde çalışmaların tamamlanmasıyla yağmur sularının düdenlere gitmesi ile su baskınlarının yaşanmaması hedefleniyor.

İlave Köprü Trafiği Rahatlattı

Ayrıca ilçe merkezini, Çığlık'a bağlayan eski yolun alt yapısını tamamlayarak asfaltladı. Yeniköy Mezarlığı'na kadar olan bölümde yer alan eski köprüye de bakım yapıldı.

Eski Su Kulesi Yıkılıp Yerine Yenisi Yapılacak

Tarım arazilerinin sulanmasında kullanılan 9 metre yüksekliğindeki eski su kulesi de yıkılacak. Yıkılacak su kulesinin yerine yapılacak 11 metre yüksekliğindeki su kulesinin de yapımına başlandı.


Haber'e ait Video


Döşemealtı Belediyesi, 511 bin TL’ye mal olacak Atık Getirme Merkezi’ni Kasım ayı içerisinde hizmete açacak.

Döşemealtı Belediyesi 4 mahalleye 8 park ve sosyal donatı alanı daha kazandırdı. Yeni parklara Döşemealtı’nda ilk kez, çocukları kaza…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.