Kanal V

Dokuz Metrelik Yol 20 Metreye Çıkıyor

HIZLA GELİŞEN VE BÜYÜK GÖÇ ALAN ANTALYA'NIN DÖŞEMEALTI İLÇESİ'NDE BELEDİYE EKİPELRİ İLÇENİN YOLLARINDA GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. EKİPLER İLÇEDE SON OLARAK 9 METRELİK BİR YOLU RAHAT ULAŞIM İÇİN 20 METREYE ÇIKARTTI.

Döşemealtı belediyesi hızla geliştiği gibi hızla göç alıyor.Belediyede ilçede ulaşımın rahat sağlanması için yeni yollar açıyor. Fen İşleri ekipleri Bahçeyaka Mahallesi’ne bağlı Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi’ni adeta yeniden inşa ediyor.

Kapalı Pazaryerinin yanında ki 9 metrelik yol 20 metreye çıkartılırken her iki tarafa yayalar için kaldırım ve yağmursuyu baskınlarını önlemek içinde yağmursuyu drenaj hattı kuruyor.

Yeni düzenlemeyle cadde ve 20 metreye çıkarılan yol hem araç hem de yayaların rahatlıkla kullanabileceği standartlara getiriliyor.

Orta refüj ile bölünmüş yola çevrilen Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi’nde yayalar için de her iki tarafa kaldırım yapılacak.Pazar alışverişine gelen esnafın ve vatandaşların yağmur sularından etkilenmemesi için de caddenin alt yapısına yağmursuyu drenaj hattı kurulacak.Alt yapısı tamamlanan caddeyi sıcak asfalt ile kaplayıp 15 gün içerisinde hizmete açmayı planlıyor. 


Haber'e ait Video


Döşemealtı Belediyesi ilçe genelinde bulunan çocuk parklarında bakım onarım ve yenileme çalışması başlattı. 

Antalya’nın Korkuteli-Elmalı ilçesi arasında Duble yol yapım çalışmaları başladı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.