Kanal V

Çocukların Kahramanı Haşim Usta'nın Oyuncakları

ANTALYA'DA 71 YAŞINDAKİ HAŞİM SÜZME, KİRALADIĞI 15 METREKARELİK İŞYERİNDE YAPTIĞI AHŞAP OYUNCAKLARLA ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINI SÜSLÜYOR. YOKSUL VE ENGELLİ ÇOCUKLARA OYUNCAKLARI ÜCRETSİZ HEDİYE EDEN SÜZME, İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KADAR BİRÇOK KİŞİYE DE OYUNCAK VE UÇURTMA YAPMAYI ÖĞRETİYOR.

Antalyalılar'ın 'Haşim Usta' olarak tanıdığı emekli 4 çocuk babası, 3'ü kız 4 torun dedesi Haşim Süzme, çocukluğundan bu yana oyuncaklarla ilgileniyor.

Kalabalık bir ailede oyuncaklara hasret büyüyen Haşim Usta, küçüklüğünden bu yana yaptığı uçurtmalarla çevresine nam saldı.

Çocuğunun bu ilgisini gören babası, Haşim Süzme'yi İstanbul'da bir oyuncak yapımcısının yanına verdi. Burada iyice ustalaşan Haşim Süzme, bütün hayatını oyuncak ve çocuklara adadı.

Daha sonra Antalya'ya yerleşen Süzme, burada kiraladığı iş yerlerinde oyuncak yapmaya devam etti. 71 yaşına giren Haşim Usta, kiralık 15 metrekarelik dükkanında oyuncak yapmaya devam ediyor.

Bu Dükkanda Oyuncaklarla Oynamak Serbest

Haşim Usta'nın dükkanındaki oyuncaklarla oynamak serbest. Bazen çocuklar saatlerce bu dükkanda oynuyor. Haşim Usta, çocuklar yanından ayrılırken de kendi eliyle yaptığı oyuncakları hediye etmeyi ihmal etmiyor.


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.