Kanal V

Çevreci Çiftin Ölümünde Yeni İddialar

Antalya'nın Finike İlçesi'nde taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç hakkında şok iddialar çıktı. iddalara göre eşofman lastiğiyle boğulan katil zanlısı, intiharı öncesinde eşi, annesi ve bir arkadaşına ulaştırılmak üzere 3 mektup bıraktığı ortaya çıktı.

Finike İlçesi'nde taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan 61 yaşındaki Ali Ulvi ile Aysin Büyüknohutçu çifti, gündemden hala düşmüyor.
Çiftin, 9 Mayıs  günü şüpheli ölümüyle ilgili savcılık soruşturması devam ederken, katil zanlısı 31 yaşındaki Ali Yamuç, bir süre önce ölü bulunması, şüpheye yol açtı.


Akıllarda Merak Uyandıran 3 Mektup


Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesi ile ilgili en önemli kanıt niteliğindeki  Yamuç'un şüpheli ölümüyle ilgili daha önce  3 mektup yazdığı ortaya çıktı. Bu mektuplardan birinin, 'Cinayete iştirak ve yardım' ile suçlanarak tutuklanan ve halen Burdur Cezaevi'ndeki eşi Fatma Yamuç'a hitaben yazıldığı belirlendi.

Yamuç'un diğer iki mektubu ise annesine ve komşusu olduğu belirtilen bir arkadaşına hitaben yazdığı ifade edildi.Mektuplar, soruşturması devam eden intihar olayı kapsamında halen savcılık dosyasında tutuluyor. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından mektupların ilgili kişilere teslim edilmesi bekleniyor.


Haber'e ait Video


ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde, merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Andre Doria Koyu'nun kadınlar plajı yapılmasını istemeyen bir grup, eylem yaparak…

Oryantiring Dünya Şampiyonası'nın bir etabının Antalya'nın Finike ilçesinde yapılması için çalışma başlatıldı.

Antalya’da dağ evinde ölü bulunan Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşi Aysin Büyüknohutçu’nun vasiyetinin Finike ilçesine defnedilmek olduğu öğrenildi.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.