Kanal V

Çavuşoğlu, Pakistanlı Mevkidaşıyla Görüştü

PAKİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI HOCA MUHAMMED ASIF TÜRKİYE'DEYDİ VE MEVKİDAŞI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU TARAFINDAN AĞIRLANDI. İKİ BAKAN GÖRÜŞMELERİNİN ARDINDAN ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ. İKİ ÜLKE VE ORTADOĞUDAKİ GELİŞMELERİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTIDA BAKAN MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, ALMAN MEVKİDAŞININ TÜRKİYE'YE SİLAH SATIŞIYLA İLGİLİ SÖZLERİNİ DE ELEŞTİRDİ.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'de bulunan Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf'ı ağırladı ve birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri konutunda düzenlen toplantıda Almanya ve Arakan konuları ön plana çıktı.

Çavuşoğlu Pakistan hükümetinin, Parlamentosu’nun ve halkının 15 Temmuz’da Türkiye’nin yanında olduklarını hatırlattı. Çavuşoğlu, savunma sanayi alanında işbirliklerini güçlendirdiklerini söyleyerek, savunma sanayinin birbirini tamamlayıcı rol oynadığını ifade etti.

Türkiye olarak Arakan sorununa çözüm bulmaya çalışıldığını, insani yardımların yapılmaya çalışıldığını belirten Bakan Çavuşoğlu, İslam dünyasının duyarsızlığına vurgu yaptı. 

Alman Bakan Gabriel'e Eleştiri

Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türkiye'ye silah satışıyla ilgili sözlerine de eleştirdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye'ye silah satışına ilişkin sözlerine ise doğru bulduklarını ifade eden Çavuşoğlu, seçim bittikten sonra gerçeklerle yüz yüze kalınacağına vurgu yaptı.

Toplantı iki bakanın el sıkışarak gazetecilere poz vermesiyle son buldu.


Haber'e ait Video


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Başbakanı Merkel’in Türkiye’ye silah satışına ilişkin sözleriyle ilgili, “Merkel’in yaklaşımını doğru buluyoruz” dedi.

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün hem siyaset hem de sanat camiasından isimleri ağırladı. Çavuşoğlu'nun ilk ağırladığı konuğu katarlı mevkidaşı…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da 8'inci Yöresel Ürünler Fuarı'na katıldı. YÖREX'le ilgili hayallerinin olduğunu ve tarım ürünlerinin yurt dışına…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.