Kanal V

Çapraz Nakille Hayata Tutundular

ANTALYA'DA 41 YAŞINDAKİ EVSAN ADIYEKE İLE 42 YAŞINDAKİ SEHER ALICI, ÇAPRAZ NAKİLLE YAŞAMA TUTUNDU. BİRİBİRLERİNE CAN OLAN AİLELERİN MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ.

Antalya'da böbrek hastası yakınlarını diyalizden kurtarmak için verici olan, ancak kan uyuşmazlığı yüzünden çaresiz kalan ailelerin kaderi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde değişti.

 

42 yaşındaki Hüseyin Alıcı, 2 yıldır organ nakli olmayı bekleyen Evsan Adıyeke'ye böbreğini verirken, Adıyeke'nin kız kardeşi 49 yaşındaki Selma Kırık da Hüseyin Alıcı'nın eşi Seher Alıcı'ya böbreğini bağışladı.

 

Çapraz nakil olan hastalar ile operasyonları gerçekleştiren doktorları, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkez Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, hastalara uygun koşulları yaratmaya çalıştıklarını aktardı.

Amaçlarının bütün hastalara vefat edenlerden organların bağışlanarak nakil yapılmasını sağlamak olduğunu aktaran Organ Nakli Merkezi Koordinasyon sorumlusu Nilgün Bilal ise Türkiye koşullarında zor olanı başardıklarını kaydetti.

 


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.