Kanal V

Başbakan'dan Avrupa'ya Terör Eleştirisi

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ 10. AVRUPA BÖLGE TOPLANTISI'NA KATILDI. BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN YAPTIĞI KONUŞMADA TERÖRE DESTEK OLAN AVRUPA ÜLKELERİNE SESLENDİ.

Başbakan Binali Yıldırım, Uluslararası Çalışma Örgütü 10. Avrupa Bölge Toplantısı'na katıldı. Toplantıya Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve ILO'ya üye ülkelerin temsilcileri katıldı.

 

Başbakan Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada büyük ekonomik krizin başladığı 2008'den bu yana bölgedeki 51 ülkenin bazılarını kriz derinden etkilendiğini, yaşanan terör, çatışmalar ve nüfus hareketliliğinde Türkiye'nin rolüne değindi ve dünya ülkelerini eleştirdi.

 

Bütün ülkelerin kaderinin birbirine bağlı olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, sorunlara tüm ülkelerin ortak olarak kafa yorması gerektiğini söyledi. 

 

Başbakan Binali Yıldırım terör örgütleri ile ilgili de konuştu. Türkiye'nin terör olaylarının Avrupaya yayılmasını engellemek için Ortadoğu'daki çatışmaların faturasını ödediğini belirtirken, Avrupa ülkelerine teröristlere kucak açmak ve teröre destek vermekle suçladı. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.