Kanal V

Bakanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

DÜN BAKANLAR KURULU TOPLANTISI BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TOPLANTININ DETAYLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMAYI İSE BAŞBAKAN YARDIMCISI VE HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ'DAN GELDİ.

Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının detaylarıyla ilgili açıklamayı ise Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ yaptı. 

Bekir Bozdağ ilk olarak ekonomiye değindi. Avro bölgesindeki 19 bölge 2,2. AB üyesi ülkeler 2,3 oranında büyürken, Türk ekonomisinin 5,1 oranında büyüdüğüne dikkat çeken Bozdağ, Türkiye hakkında kirli algı operasyonu yapmaya çalışanlara bu rakamların yanıt verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'na Yanıt 

Bozdağ toplantının sonunda gazetecilerin sorularını da cevapladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kavga ise kavga yürüyüş ise yürüyüş’ ve ‘terörü çözemezsem siyaseti bitiririm’ sözlerine ilişkin soru üzerine Bozdağ, “Önce işe bakmak lazım, lafa bakmamak lazım” diyerek Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

CHP'li Tanrıkulu'na Sert Yanıt 

Bozdağ, CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu'nun Sihalar ile ilgili sözlerini de eleştirdi.

ABD'ye Eski Bakan Çağlayan Eleştirisi 

Bozdağ gazetecilerin ABD’nin eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkındaki kararıyla ilgili olarakta kirli bir oyunun parçası yanıtını verdi.


Haber'e ait Video


Antalya Ticaret Borsası Yönetimi, Ankara’da Bakanları ziyaret ederek YÖREX'e davet etti.

Kanun hakkında kararname (KHK) ile haklarında soruşturma bulunan ancak yurtdışında olanlara tanınan 3 aylık süre doldu. Aralarında Fetullah Gülen,…

Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başladı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.