Kanal V

Antalya, Dünya Dalış Sporcularına Ev Sahipliği Yapıyor

ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE BİRİNCİ SERBEST DALIŞ OUTDOOR AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIN BAŞLIYOR. 13 ÜLKEDEN 58 SPORCUNUN KATILACAĞI ŞAMPİYONAYA TÜRKİYE’DEN DÜNYA REKORLARI BULUNAN MİLLİ SPORCU DERYA CAN’NIN YANI SIRA TANINMIŞ BİRÇOK SPORCU DA MADALYA İÇİN DİBE DALACAK.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu TSSF tarafından geçen yıl gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 3 madalya ile üçüncü olduğu Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’nın ardından, Birinci Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ve bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Serbest Dalış-Kaş Başka-Açık Yarışmaları yarın Kaş açıklarında start alıyor.

 

Avrupa Şampiyonası’na aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 13 ülkeden 58 sporcu katılacak. Aynı anda gerçekleşecek olan Uluslararası Serbest Dalış-Kaş Başka-Açık Yarışmaları’na ise 5 ülkeden 26 sporcu katılacak.

Avrupa Şampiyonası’na aralarında Rusya ve Belçika'nın da bulunduğu 13 ülke katılırken, Kaş-Başka-Açık yarışmalarına ise Ekvator, Şili, Türkiye, ABD ve Honkong ülkeleri katılacak.


Bugün ısınma çalışmalarında sporcular, şampiyonanın gerçekleşeceği İnceboğaz Plajı açıklarında dalışlar gerçekleştirdi. 4 ayrı dalış disiplinlerinde yarışacak olan sporcuların arasında Milli Takım kadrosundan Türkiye'yi ise dünya rekortmeni Milli Sporcu Derya Can ve 10 sporcu daha temsil edecek.

 

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu Başkanı Anna Arzhanova ise Kaş’ın dalış sporu için çok güzel bir yer olduğuna vurgu yaptı. Arzhanova, buradaki yarışlarda dünya rekorlarının kırılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Son 1 haftadır yoğun bir antrenman dönemi geçirdiklerini belirten Milli sporcu Bilge Çingigiray, katılımdan hayli memnun ve şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük derinliğin Kaş'ta gerçekleşeceğini belirtiyor.

 

Salı günü sabah saatlerinde başlayacak olan şampiyona 7 Ekim Cumartesi günü son bulacak KEMER BELEDİYESİ İLE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖRNEK BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATTI. KEMER BELEDİYESİ'NİN ARSLANBUCAK MAHALLESİ İLE ÇAMYUVA MAHALLESİNDE YAPACAĞI 2…

Şimdilerde 'İstanbullu Gelin' dizisinde boy gösteren Özcan Deniz, hamile sevgilisi Feyza Aktan ile sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renkler Festivali’nin Karadeniz Gecesi’nde “Bütün çelişkiler, bütün ayrımlar boş. Bir bedende buluştuk Muratpaşa’yı…

BATI Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) verilerine göre Antalya, Isparta ve Burdur illeri toplam eylül ayı ihracatı, yüzde 10.28 artışla…

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir süredir etkili olan yağışlı havanın yerini güneşe bırakmasının ardından sahiller turistlerle doldu.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.