Kanal V

740 Bin Kişi Sağlığına Türkiye'de Kavuştu

SAĞLIK TURİZMİ TÜRKİYE'DE HIZLA GELİŞİYOR. ÜLKEMİZDE 2008-2015 DÖNEMİNDE YERLİ VE YABANCI 740 BİN KİŞİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU. SAĞLIK ALTYAPIMIZ İYİ OLMASINA RAĞMEN RAKAMLAR HENÜZ İSTENİLEN SEVİYEYE ULAŞMIŞ DURUMDA DEĞİL. SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE'NİN GELDİĞİ NOKTAYI ULUŞSLARARASI ANTALYA SAĞLIK TURİZMİ VE EĞİTİM DERNEĞİ BAŞKANI DOKTOR MEHMET KANPOLAT'TAN ÖĞRENDİK.

Binlerce insan sağlığına kavuşmak için bir ülkeden, başka bir ülkeye seyahat ediyor. Türkiye'ye bu amaçla gelenlerin sayısı 2008-2015 döneminde 740 bini buldu. Ülkemiz bu dönemde Sağlık turizminden 6 milyar dolar gelir elde etti. Yıllık 10 milyon turisti ağırlayan Antalya'da ise rakamlar henüz istenilen seviyeye ulaşmadı. 

 Hastane Altyapımız Sağlık Turizmi İçin Yeterli

100 Milyar Dolarlık Sağlık Turizmi pastasından, yıllık 42 Milyar Dolar ile en büyük payı Hindistan alıyor. Hindistan'ı, Tayland, Macaristan, Hollanda gibi ülkeler takip ediyor.Mevcut hasta ve yatak kapasitesi ile hedeflenen rakamlara ulaşabiliriz. Sağlıkçılar bu noktada tanıtım eksikliğini işaret ediyor.

 

 Dr. Mehmet Kanpolat Hestourex ile Sağlık Turizmi'ne Büyük Katkı Sağlandı Öte yandan, Antalya'nın deniz, kum, güneş dışında sağlık ve alternatif turizm dallarındaki potansiyelini ortaya koymak için fuarlar düzenleniyor.  Bunlardan ilki 6 - 9 Nisan 2017 tarihlerinde Anfaş'ta gerçekleştirilen Hestoreux oldu


Haber'e ait Video

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.