Kanal V

245 Yıllık Nasreddin Camii İbadete Açıldı

ANTALYA'NIN KAŞ İLÇESİ'NDE RESTORASYONU TAMAMLANAN 245 YILLIK NASREDDİN CAMİİ, TÖRENLE YENİDEN İBADETE AÇILDI. TÖRENE ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU'NUN YANISIRA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, PROTOKOL ÜYELERİ VE ÇOK VATANDAŞ KATILDI.

Nasreddin Camii, batı Antalya'nın en eski ikinci camisi...

Osmanlı mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan bu 245 yıllık camii, restarasyonu tamamlanınca törenle yeniden ibadete açıldı.

Kasaba Mahallesi'ndeki Camii'nin açılış törenine Vali Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yanısıra protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, restarosyan çalışmalarının çok yerinde bir karar olduğuna değindi.

Vali Münir Karaloğlu da, Antalya'nın tarihini yansıtan bu eserlerin restore edilmesi en önemli görevlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından caminin açılışı yapıldı.

Vali Münir Karaloğlu ve açılışa katılanlar camide ikindi namazı kıldıİspanyol ekibi Atletico Madrid, 300 milyon euro harcanan yeni stadının açılışını Malaga maçıyla yaptı, mücadeleyi 1-0 kazandı.

ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİ'NDE IRMAK ÜZERİNDE YAPTIRILAN YAYA KÖPRÜSÜNÜN AÇILIŞINA SANATÇI FERHAT GÖÇER KATILDI. ASIL MESLEĞİ DOKTORLUK OLAN SANATÇI, KONSER…

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde unutulmaya yüz tutmuş ‘Avdan Bezi’ dokumacılığı yeniden canlandırılacak.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BEŞTEPE MİLLET KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN 2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU. ERDOĞAN KONUŞMASIN…

Ünlü senarist Emrah Serbes'in "çarptığım aracın farları iyi yanmıyordu" şeklindeki savunmasına, kazada hayatını kaybeden Ayhan Özçelik'in oğlu "Kendini kurtarmak…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.