Kanal V
''Sosyetikler Huzuru Buldu'''

''Sosyetikler Huzuru Buldu'''

Sosyetikler, son günlerde tasavvufa merak sardı.

Sosyetikler, son günlerde tasavvufa merak sardı. İdil Fırat ve Gül Gölge Saygı gibi isimler, mevlevihaneye dadandı. Bazıları da evlerde toplanıp ilahiler eşliğinde huzuru aradı.

Cemiyet dünyasının önde gelen isimleri, davetlerden sıkıldı. Şık davetlerin vazgeçilmezi olan sosyetikler, İslam dini içerisinde gelişen manevi bir yolculuk olan tasavvufa merak sardı. Öyle ki, tasavvuf merakı sosyetikler arasında moda olmaya başladı.

İLAHİ SÖYLEDİLER

Takvim'in haberine göre; Gülay Kamaz, İdil Fırat, Zeynep Selvili, Bahar Şer ve Gül Gölge Saygı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isim, dünyanın felsefesine hayran kaldığı Türk tasavvufunun önemli ismi Mevlana Celaleddin Rumi'yi araştırdı. Çoğu, Silivrikapı'da bulunan Mevlana Kültür Merkezi'ne giderek sema gösteriyle huzuru aradı. Sosyete, son olarak tasavvuf merakını evlerine taşıdı. Davetlerin vazgeçilmez isimleri, evlerde artık tasavvuf müzikleri eşliğinde toplanmaya başladı. İstanbul'un gözde kuaförlerinden MOS'un vefat eden ortaklarından Sedat Kamaz'ın eşi Gülay Kamaz, önceki akşam lüks dairesinde sosyetik dostlarını ağırladı.

 

 

Kaynak: sabah.com.tr

 

MEVLANA AŞKI

Sosyetikler, Füsun Toprakseven'in çalıp söylediği tasavvuf müzikleri eşliğinde "huzurlu" bir yolculuğa çıktı. Kamaz ve dostları, ilahiler söyleyerek ruhlarını arındırdı. Tasavvuf gecesi, sosyal medyadan paylaşıldı. Bu durum, "Sosyetikler huzuru buldu" yorumlarına yol açtı.

 

Amerika'dan Avrupa'ya kadar milyonlarca kişinin felsefesine hayran olduğu Mevlana Celaleddin Rumi, sosyete dünyasının da huzur kaynağı oluyor. Gül Gölge Saygı, İdil Fırat, Sertab Erener, Erkan Petekkaya gibi isimler, haftada bir gün Silivrikapı'daki Mevlana Kültür Merkezi'ne gidip sema gösterilerini izliyor. Ünlü isimler tasavvuf sohbetlerini dinleyerek ruhlarını arındırıyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.