Kanal V
Dünyaca Ünlü Yardımsever İsimler

Dünyaca Ünlü Yardımsever İsimler

Onlar çok kazanıyorlar fakat "Eğer mutlu olmak istiyorsan önce başkalarını mutlu et" sözüne de sağdık kalıyorlar. Her yıl derneklerle projeler düzenliyor, milyonlarca dolar bağış yapıyorlar. İşte gerçek yardımsever ünlüler.

llen Degeneres

Ellen gerçek bir hayvansever. Kötü davranılan hayvanlar için kurulmuş “The Gentle Barn” isimli derneğin destekçisi. Bunun yanı sıra American Red Cross'a yani ABD'nin Kızılay'ına göğüs kanseri için milyonlarca dolar bağışladı.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

Bono

U2'nun solisti Bono temiz su kaynaklarının korunması, mülteci sorunları, AIDS, felaket sonrası yardım, insan hakları, açlık ve hayvan hakları gibi konuları kapsayan 31 derneğe üye ve bu dernekleri destekliyor. Dernekler için konserler yaptı, binlerce dolar derneklere bağışları ve defalarca kez "Yılın Adamı" seçildi.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey sosyal sorumluluk ve bağış dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden bir tanesi. Dünyanın en zengin kadınlarından biri olan ABD'li ünlü televizyoncu çalışanlarına cömert davranıyor, eşitlik için mücadele ediliyor. Örneğin geçtiğimiz yıllarda bir tek müzeye 12 milyon dolar bağışlamıştı.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

Madonna

Madonna çevre, kanser, dünya barışı, felaket sonrası yardımı, fakirlik, AIDS, sağlık, çocuk ve insan hakları gibi konuları kapsayan 21 derneğe üye ve destek veriliyor. En önemli yardımları arasında 2006'da "Raising Malawi" için 2 milyon yetim çocuğun eğitim ve sağlık giderlerini karşıladı.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

George Clooney

George Clooney yakışıklılığı kadar servetiyle de gündeme geliyor. Fakat servetini sık sık bağışlar için kullanıyor. Save the Children, Feeding America ve Stand-Up Tto Canver kuruluşlarına düzenli olarak bağış yapıyor.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo da hayırsever ünlülerden. Sürekli olarak ihtiyaç sahibi çocukların masrafları karşılıyor. Onun bağışları arasında en akılda kalanı ise 2011 yılında 1,5 milyon euro değerindeki altın ayakkabı ödülünü satıp Filistinli çocuklara göndermesi.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

Martha Stewart

Martha Stewart sağlık, hayvan hakları, çocuk istismarı gibi konuları kapsayan 10 derneğe üye ve destekliyor. Onun en hatırlatıcı bağışı 2006 yılında sağlıklı yaşlanma adına kurulan Cedars-Sinai Hastasin'e 5 milyon dolar bağışlaması.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

Elton John

50 yılı aşkın müzik kariyerine ve 270 milyon sterlinden fazla servete sahip olan Elton John savurgan olduğu kadar yardımsever de bir insan. Kendisinin kurduğu AIDS'le mücadele derneği için milyonlarca dolar bağış yaptığı gibi yine aynı şekilde milyonlarca dolar para topluyor.

Dünyanın en yardımsever 8 ünlüsü

 12 Ocak 2018 Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 12 Ocak 2018 Cuma Reyting Sıralamasında…

Payitaht Abdülhamid bu haftaki bölümüyle yine eklanların başına kitledi. Peki severek izlediğimiz dizi reyting listesinde kaçıncı oldu?

Show TV'de 'Doktorlar' dizisine benzetilen Kalp Atışı, oldukça iddialı başlamıştı. İstediği başarıyı elde edemeyen dizi final kararı aldı.

Antalya’da 7 milyon değerindeki arsaları dolandırıcılar tarafından sahte evraklarla satılan Mustafa Taşkın, şüphelilerin belirlenmesine rağmen 1.5 yıldır arsalarını geri…

Antalya'nın Aksu İlçesi'nde oturan ve doğuştan cam kemik hastası olan 10 yaşındaki Ümit Şafak, okuma azmiyle herkese örnek oluyor.…

Bazen ilişkilerde içinden çıkılmaz zamanlar olur. Birbirinize söylediğiniz şeylerin bir anlamı kalmamıştır çünkü birbirinizi dinlemez hale gelmişsinizdir. İşte bu…

Antalya'nın Kaş ilçesinde, akaryakıt istasyonuna düşen yıldırım yangına sebep oldu. Olay esnasında alev alan bir pompa ile otomobil itfaiye…

Kaynak: Hürriyet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.