Kanal V
Meme Kanseri Film Konusu Oldu!!

Meme Kanseri Film Konusu Oldu!!

Meme kanserine karşı farkındalık yaratmak amacıyla senaryosu hazırlanan "Kalpten Gerdanlık" adlı sinema filminin çekimleri Mersin kent merkezi ile Tarsus ilçesinde yapıldı.

Meme kanserine karşı farkındalık yaratmak amacıyla senaryosu hazırlanan ve yönetmeni ile bazı oyuncuları aynı hastalıkla mücadele eden "Kalpten Gerdanlık" adlı sinema filmi, Mersin il merkezi ve Tarsus ilçesinde yapılan çekimlerin ardından beyaz perdeye hazırlanıyor.

Uzun süren hazırlık sürecinin ardından çekimleri gerçekleşen film, yönetmen Sultan Nil Turan ve bazı oyuncular için özel bir anlam taşıyor.

Hastalıkla mücadele eden veya geçmişte yakalandığı kanseri atlatan isimlerin de rol aldığı film, "Göğsümde taşıdığım en ağır yük" temasıyla Mersin merkez ve Tarsus ilçesinde çekildi.

Filmin oyuncu kadrosunda Tayfun Sav, Suavi Eren, Gizem Nur Doğa, Soydan Soydaş ve Altuğ Seçkiner gibi isimler de yer aldı.

Polisiye bir senaryo içeren film, içeriğindeki dolaylı veya direkt mesajların yer aldığı sahnelerle meme kanserine dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Film ekibi, meme kanseriyle mücadelede farkındalık için Türkiye'nin kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesinin duvarına da iki kadın figürünün yer aldığı grafiti çalışması yaptı.

21 gün süren çekimlerin ardından montaj aşamasına geçilen filmin ocak ayında vizyona girmesi hedefleniyor. Film için İstanbul ile Mersin'de gala düzenlenecek ve aynı zamanda meme kanseriyle mücadele için bir kamu spotu da hazırlanacak.Antalya’da meme kanserine karşı farkındanlık yürüyüşü düzenlendi. Pembe kıyafetleriyle Antalya sokaklarını dolduran yüzlerce kadın ve erkek, gökyüzüne de pembe…

Kaynak: AA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.